Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tablettát a...

A fogamzásgátló tablettát a nyolcadik napon elfelejtettem beszedni, ezt több mint 12 óra után pótoltam. Szükséges egyéb fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

mondjuk legalább hatóanyagot írhattál volna (ha már nevet nem akartál bár itt lehet).

de a mai fogigátlók többségében a 2. héten csak simán pótolni kell még 12. óra után is. a veszélyesebb az 1. és a 3 hét!

tehát szerintem nem.

De vedd szépen elő a betegtájékoztatót van benne egy gyönyörű ábra mikor mi a teendő!

2015. febr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Véletlen se olvasd el mit ír a betegtájékoztató. Még a végén helyesen cselekednél, és nem laikusokra bíznád, hogy terhes leszel vagy sem...

Egyébként meg nem ártana tudni, hogy a 8. szemet felejtetted el, vagy a 7 napos szünet utáni első szemet. Mert számomra (bár biztos én vagyok a hülye), nem egyértelmű...

2015. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2#-es a laikust remélem nem nekem céloztad, én is írtam hogy olvassa el a betegtájékoztatót. (és ha hiszed ha nem egy "picit" értek hozzá)

Mos hogy írod a 8. nap a tabletta mentes utáni első vagy a 8.? hm. igen ezt tényleg lehet így és úgy is értelmezni. nekem a 8. nap az 1. hét utáni első nap vagyis a 2. hét első napja (én legalábbis így gondolnám a 8. napot és ha így van nem kell kiegészítő fogi gátlás ha az előző héten rendben szedte persze hatóanyag függő is!). ha a tabiszünet utáni akkor meg másképp kellett volna fogalmaznia a kérdezőnek.

2015. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem neked szántam. Hanem a kérdezőnek. Ugyanis lehet itt írogatni, hogy "én értek hozzá", értelmes ember azért nem erre alapoz, hanem a betegtájékoztatóra...
2015. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tudod az a baj hogy a betegtájékoztató landol elsőként a kukában. Aztán mindenki jön a gyakorira kérdezni hogy lehet-e így szedni ezt meg azt túl sokat vettem be mi lesz stb.

pedig olyan egyszerű lenne

de hosszú unalmas bla bla... pedig nem viccből van ott.

hidd el én is láttam már olyat hogy bepuszilt 3 fogigátlót aztán méltóztatott elővenni a papírt (mert az egyik ismerőse azt mondta vegye be nyugodtan igaz nem lesz olyan hatása meg lehet vérezni fog, de majd "vigyáznak"). én meg vertem a fejem a falba.

2015. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudom. Csak úgy érzem, mint ha ez az egész oldal az idióták gyülekezete lenne.

Egy értelmes ember mit csinál?

1. Elolvassa a betegtájékoztatót még a szedés előtt.

2. Ha elfelejti, hogy mi van leírva, akkor előveszi és elolvassa még egyszer.

3. Ha már akkora hülye volt, hogy kidobta, akkor beírja google-be, hogy "xy betegtájékoztató" és voila...


Ehelyett itt mit csinálnak az emberek?

Feltesznek egy ilyen kérdést, amire ki tudja, hogy milyen ember válaszol. Ha épp nincs szerencséje, és vmi fogyatékos téved erre (amire ezen az oldalon valljuk be, nem kicsi az esély), akkor rossz tanácsot kap, aztán teherbe esik.

2015. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mintha*
2015. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!