Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laktózt tartalmazó fog. Gátló...

Laktózt tartalmazó fog. Gátló laktózérzékenység mellett?

Figyelt kérdés

Így utólag visszatekintve, a nődoki, aki felírta a gyógyszert egy tróger volt. Nem kérdezett semmit, nem mondott semmit, vérvétel is csak azért lett, mert az asszisztens kérdés nélkül kiírt, én meg elmentem, akkor nem volt ott a doki. Meg is lepődött, hogy minek voltam.

Szóval kezembe nyomta a receptet, és annyit mondott, hogy minden ott van a tájékoztatón.

Akkor olvastam , hogy laktózt tartalmaz, én meg érzékeny vagyok rá. Nem éreztem, hogy felfújódnék, vagy valami, mint mondjuk egy bögre tejnél, de ott van bennem a kisördög, hogy mi van, ha nem szívódik fel rendesen , és akkor cseszhetem...


Valaki, ötlet, tapasztalat?



2015. jan. 23. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igazán érdekes, hogy laktóz van egy fogamzásgátlóban. Nem tudom mi célból lehet benne.
2015. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

"Lakik bennem egy kisördög,

ezt hagyták rám az elődök,

mit is tehetnék ellene,

ha beindul én is pörgök vele..."


Most egy kicsit utánajárva a dolgoknak, ha nem okoz tüneteket, akkor azzal a minimális mennyiséggel semmi gond, és a felszívódást nem akadályozza. A tájékoztató nem ír arról, hogy intolerancia esetén mi is a helyzet?

2015. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, annyit írt, hogyha tudok róla, hogy van intoleranciám, akkor jelezzem.

Végülis csak 1 levéllel kaptam, legkésőbb amikor megyek a következő adagért, szólok, de aggódok, hogy mi van, ha nem is véd, védekezzünk-e máshogy, de akkor minek a gyógyszer...:)

2015. jan. 23. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért annak a pár gramm laktóznak nem kellene gondot okoznia...
2015. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg olyan kis mennyiségű laktóz van benne, hogy nem kellene gondot okoznia, csak szuperérzékenység esetén. De legközelebb kérdezz rá, hogy megnyugodj. Én 4 éve szedek laktóztartalmú gyógyszert úgy, hogy laktózérzékeny vagyok de nem volt eddig gond. Pedig nekem elég egy deci tej ahhoz, hogy napokra belázadjon az emésztőrendszerem.


Mit szedsz?

2015. jan. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elizette 3mg/0,02 mg

Remélem nagyon , hogy nem lesz baj, ez az első fogamzásgátlóm, nem tudtam, mire kellene figyelni dokinál

2015. jan. 24. 06:07
 7/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok, én lindynette-t szedek.

A megnyugvás kedvéért szerintem amíg vissza nem mész a dokihoz, védekezz gumival is és ha újra mész, mindenképpen kérdezd meg. Vagy menj vissza hamarabb.

2015. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor van gond, ha meghajt a laktóz, ami ekkorra mennyiségnél nem valószínű.
2015. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányok ezekben pár mg van nem pár gramm (biztos hogy kevesebb mint 1 g, eleve a tabletták tömege is kicsi) mellesleg tablettázási segédanyagként! És tényleg csak valami extrém érzékenység esetén ha meghajt és nem szívódik fel akkor van baj. Különben meg egy "sima" ételmérgezésnél is a hányás/fosás felszívódási problémát okozhat.

Úgyhogy aki fogi gátlót szed és a tabletta bevételétől számított 4 órán belül hány vagy megy a hasa bármilyen okból akkor gyanús hogy nem szívódott fel elég hatóanyag.

2015. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!