Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 15 éves vagyok és vérzészav...

Ha 15 éves vagyok és vérzészavarra a doki norcolutot írt fel és beszedtem az egy dobozd ahogy mondta, akkor baj, hogy serdülőkorban vagyok? Körülbelül mikorra várható a menzeszem?

Figyelt kérdés
13-án voltunk a dokinál és ÁLLÍTÓLAG norcolutot írt fel (a patikus nem tudta kiolvasni.), vasárnaptól kezdve szedtem a napi két gyógyszert és tegnap fogyott el az egy doboz. Körülbelül mikorra várható a mensim? 3.-án kellet volna lennie. Baj, hogy csak 15 vagyok? Mert a betegtájékoztatón az áll, hogy ne szedje, ha serdülőkorban van. :/

2015. febr. 25. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ilyenkor legközelebb a gyógyszerszedés megkezdése előtt olvasd el a betegtájékoztatót, és ha valami nem OK, akkor kérdezd meg az orvost vagy esetleg a patikust. Vasárnap nem biztos, hogy eléred az orvost, de szerintem várhattál volna a kezdéssel hétfőig.


Most viszont javaslom, hogy utólag is hívd fel az orvost, és kérdezd meg, hogy tényleg erre a gyógyszerre gondolt-e, és hogy most, hogy már beszedted, van-e valami teendőd. De szerintem azt fogja mondani, hogy minden OK, és egyéni fejlettségtől is függ, hogy kinek szabad szednie, nincs egy ilyen betonkemény határ, hogy serdülő vagy nem serdülő.

2015. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok annak az orvosnak, aki egy fejlődésben lévő kvázi kislány vérzészavarára hormongyógyszert ír fel!


Alap, hogy ilyenkor még NEM bsszuk összevissza a szervezet működését, és 2-3 évig normális, ha sok, kevés, csúszik, stb.

2015. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak, az a baj, hogy 10 éves korom óta megvan. De nem értjük, hogy 5 év alatt mért nem tudod beállni. :/
2015. febr. 26. 05:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg is vizsgált? Hüvelyi UH-t is?
2015. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, ultrahang az volt, de csak méhenél. Meg vérvétel.
2015. febr. 26. 16:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A hasadon tologatta az UH-t, vagy betolta a hüvelyedbe?
2015. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak a hasamon tologatta. :/
2015. febr. 27. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!