Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy lánynak "túrós" legyen a puncija?

Figyelt kérdés

legutóbb összebújtam egy csajjal, miközben ujjaztam, apró darabkákat vettem észre az ujjaim között, mintha 1-2 mm-es papírgalacsinok lennének. Mondanom sem kell, hogy elment az egésztől a kedvem... Másnap azon a két ujjamon, amivel megujjaztam, a körmeim körül sárga rászáradt dolgot láttam, leginkább olyan volt, mint valami odaszáradt genny.

Poén válaszadók kíméljetek, tényleg kíváncsi vagyok, hogy mi lehet ez. Köszi


2010. febr. 13. 18:58
1 2
 1/14 anonim válasza:
79%
szerintem gombája volt a csajnak...
2010. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Valami folyása lehet. Menjen orvoshoz gyorsan.
2010. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt büdös?
2010. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Gomba.
2010. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
78%

Valamilyen bakteriális fertőzése volt/van!Ez el fog neki múlni, legalábbis nekem gyógyszerek/krémek nélkül elmúlt!Ezt összeszedhette pl.wc-n stb..!Ha a barátnőd, akkor szólj neki, hogy ez neked egy kicsit kellemtlen volt....biztosan megérti majd!Ha meg nem a csajod és nem akarsz tőle semmi komolyat, akkor ne szólj neki, ne foglalkozz többet vele!


20L

2010. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
nekem csak akkor ilyen, ha már 3 napja nem mosom meg.
2010. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Gyulladásos panaszok (folyás, gombásodás, chlamydia szűrés) kivizsgálása és kezelése


A női nemi szervek fertőzései gyakoriak, sokszor komoly panaszokat okoznak, esetenként komolyabb szövődményekkel járhatnak. Bár a nőgyógyásznál való megjelenés leggyakoribb okai, a sokszor nem specifikus tünetek alapján felismerésük nem mindig könnyű, gyakran újra kialakulnak, és a kezelésük sem mindig egyszerű.



Néhány tény:


1) A hüvelyben - normális esetben is - több mint 30 féle különböző baktérium él, ezeket elpusztítani nem szükséges, sőt nem is szabad

2) A hüvelyi fertőzések alapvetően kétféle módon jöhetnek léte:


* a saját hüvelyflóra megváltozása, vagy

* külső kórokozók (főleg szexuális úton történő) bekerülése révén.


3) Gyulladásra hajlamosító tényezők:


* Menstruáció, szexuális élet (ugyanis az egyébként savas vegyhatású hüvelyt lúgosítják)

* Cukorbetegség

* Antibiotikum-szedés

* Gyakori partnercsere, több egyidejű partner



4) A fertőzések közül néhány a partnerben is okozhat tüneteket és panaszt


Tünetek


* Állandó, fehérneműn foltot hagyó folyás

* Szeméremtesti duzzanat, égő érzés, viszketés

* Fájdalmas szexuális élet

* Esetenként kellemetlen szag.



Diagnózis


A diagnózis felállítása nőgyógyász szakorvos feladata. A hüvelyhám megtekintése segít annak eldöntésében, hogy milyen kórokozó (baktériumok, Trichomonas, gomba) áll a fertőzés hátterében, és a kezelés is a kórókozó szerint történik. A hüvely normálisan is magas baktérium tartalma miatt a hüvelyváladékból végzett tenyésztéses vizsgálat értelmetlen és felesleges, amit gyakorta követ a legtöbbször indokolatlan antibiotikus kezelés.


Gyulladások fajtái


1) Baktériumok által okozott gyulladás


Szinte kizárólag ivarérett korban, illetve szexuális életet élőkben fordul elő. Oka a hüvely normális baktérium flórájának eltűnése, ezzel párhuzamosan ún. anaerob baktériumok elszaporodása. Nem tartozik a valódi nemi betegségek közé, a partnerben nem szokott panaszt okozni. Ugyanakkor sokkal gyakoribb a szexuális partnereiket gyakorta váltogató, ill. egyszerre több szexuális kapcsolatot tartó nőkben. Gyakrabban fordul elő méhen belüli fogamzásgátlót viselőkben, dohányosokban, alkoholistákban. Kialakulására hajlamosít minden olyan hatás, amely a normálisan savas hüvelyi pH-t lúgos irányba tolja (menstruáció, a hüvelybe kerülő lúgos vegyhatású ondó), ill. a normál hüvelybaktériumok pusztulását okozó antibiotikus kezelés. Jellegzetes tünetei a bűzös, különösen közösülés és menstruáció után halszagú, nagyobb mennyiségű, szeméremrésben megjelenő fehéres-szürkés váladék, kevésbé jellemző a viszketés, égés, fájdalom.


Chlamydia okozta gyulladás:


Speciális, szexuális úton terjedő, a méhnyakban élősködő baktérium. Hordozása gyakran tünetmentes, a szokványos lokális hüvelykezelésre nem gyógyuló bő, sárgás-fehéres váladékozás hívhatja fel rá a figyelmet. Jelentőségét az adja, hogy 1) a fertőzés nagyon gyakori, 2) kezeletlen esetben késői szövődményeket: meddőséget, vetélést és koraszülést okozhat. A diagnózist a nőgyógyászati vizsgálat, ill. a méhnyakból végzett tenyésztés adja, ez az ún. Chlamydia-szűrés.


2) Trichomonas által okozott gyulladás


A leggyakoribb nemi betegség. A Trichomonas nevű véglény okozza; gyakori a tünetmentes hordozás. Tünetei közül jellegzetes a bő, zöldes, habos, kellemetlen szagú folyás, a szeméremtesti viszketés, égés, és fájdalom.


3) Gombák által okozott gyulladás


Okozója leggyakrabban a Candida nevű gomba. Leginkább az ivarérett kor betegsége. A közhiedelemmel ellentétben az esetek nagy részében nem szexuális-, uszoda-, vagy WC-fertőzésekről, hanem a hüvelyben meglapuló és tünetet nem okozó gombák elszaporodásáról, vagy a végbél felőli fertőzésről van szó. A hüvelygombák elszaporodására hajlamosító tényezők: antibiotikus kezelés, cukorbetegség, terhesség, szűk farmer és műszálas fehérnemű viselése. Kínzó tüneteket okoz: fehér, túrós-csapadékos, esetenként bő, tejszerű, hígabb folyás, általában kellemetlen szag nélkül. Igen jellemző az erős viszketés és az égő érzés.


4) Vírusok által okozott gyulladás


A herpeszvírus okozta gyulladás szeméremtesti duzzanattal, viszkető, majd fájdalmassá váló hólyagokkal jár.


A humán papillómavírus (röviden: HPV) általában nem okoz tüneteket, a jelentősége az, hogy bizonyos törzsei szerepet játszanak a méhnyakrák kialakulásában. Szexuális úton terjed; a nők nagy része élete során találkozik a vírussal. Sokkal gyakoribb azokban, akik szexuális partnereiket gyakran váltogatják, ill. egyszerre több partnerük van. A vírus jelenlétére a nőgyógyászati rákszűrés kapcsán levett citológiai kenet vizsgálata hívja fel a figyelmet. Ahogyan az egyéb vírusbetegségek esetében sem, a kezelés nem megoldott. Létezik a HPV bizonyos törzsei ellen védőoltás, de fontos tudni, hogy 1) az oltás csak olyan törzsek ellen véd, amellyel még nem találkozott a női szervezet, 2) csak 9 és 26 év közötti nőknek adható, 3) a már kialakult vírusfertőzést nem szünteti meg, tehát nem gyógyít, és 4) méhnyakrák nemcsak a HPV okozta fertőzés, hanem más okokból is kialakulhat.


Kezelés


Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a szeméremtesti és hüvelygyulladás bármilyen tünetének jelentkezésekor nőgyógyászhoz kell fordulni. Helytelen szokás, hogy a nők orvosi diagnózis nélkül recept nélkül kapható kenőcsökkel, különböző füvekből készült ülőfürdőkkel, és más praktikákkal önmagukat próbálják kezelni, mert ez a gyulladások idültté válását, gyakori kiújulását, később pedig súlyosabb szövődmények kialakulását is okozhatja. A nem megfelelően kezelt hüvelygyulladás szövődményei közül elsősorban a kismedencei (petefészek) gyulladások, a méhen kívüli terhesség kialakulásának veszélye, valamint a meddőség emelhetők ki, terhesség alatt pedig gyakoribb az idő előtti burokrepedés, a vetélés és koraszülés, szülés után a gyermekágyi láz.


Nőgyógyászati vizsgálat dönti el, hogy milyen kórokozó okozta a fertőzést, és ennek megfelelően mi legyen a gyógyszeres kezelés. Vitatott kérdés a partner kezelésének szükségessége. Trichomonas okozta fertőzés esetén mindenképpen szükséges a partner(ek) kezelése is; bakteriális és gombás fertőzés esetén ez vitatott, de különösen makacs vagy kiújuló fertőzések esetében javasolható.


Ha legközelebb ilyet tapasztalsz a csajnál szólj neki. Ezt ha tudod nyomtasd ki és add oda neki.

2010. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Leginkább a gombák által okozott gyulladás volt az, amelyik hasonlított rá, viszont a csaj szűk farmert hord, de nálam töltött 3 éjszakát, és az első éjjel volt, mikor észrevettem ezt, és a 3 nap alatt talán kétszer zuhanyzott(ezért gondoltam a tisztálkodás hiányára), mondanom sem kell, próbálkozott másnap is, de letereltem... Köszi az eddigieket
2010. febr. 13. 19:15
 9/14 A kérdező kommentje:
és nem volt semmilyen szaga
2010. febr. 13. 19:16
 10/14 A kérdező kommentje:
De kis gonosz vagy 20L :D
2010. febr. 13. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!