Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérzés évekkel a menopauza után?

Vérzés évekkel a menopauza után?

Figyelt kérdés
Édesanyám 57 éves és kb. 10 éve nem menstruál. Az elmúlt héten 2x pecsételő vérzés jelentkezett nála(kis alvadt vér) , nem rendes menstruációs vérzés. Orvosnál ma volt, de nem tudnak mondani semmit egyelőre, így eü kaparás lesz, hogy kiderüljön a probléma.Annak eredménye 2 hét múlva lesz. Ismerős valakinek a helyzet, tudom, hogy lehet rák is. Akinek volt hasonló, vagy ismert olyat, akinek volt, annak mit diagnosztizáltak?Nagyon aggódom.

2015. márc. 2. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerős. A kaparás a méhen belüli elváltozásokról ad majd képet. Ugyanakkor a petefészkeket is meg kell vizsgálni, mert a kaparék szövettana lehet negatív akkor is, ha a petefészek rákos. De: nem rögtön a legrosszabbra kell gondolni, ám számolni kell - sajnos - ezzel a lehetőséggel is. És nem hagyni, hogy húzzák az időt. Egy hüvelyi ultrahang már jellemezheti a helyzetet. Minden jót.
2015. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ultrahangot nem csináltak anyukádnak? Az kiderítené a petefészek rákot, ami esetleg ezt okozhatja. Mindenképp érdemes lenne csináltatni, ha nem csináltak. Vagy esetleg másik orvoshoz is elmenni, hogy mit mond.
2015. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondták neki, én is gondoltam rá, hogy jó lenne uh. De ez a 2 hét várakozási idő,mire megjön a szövettan, elég idegörlő. :(
2015. márc. 2. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mehtestráknak is ez az egyik jele.De ha időben irvoshoz fordult,márpedig ugy irtad,akkor megműtik,és nem kell kezelés.Nekem is a kaparás mutatta ki,40 evesen,megműtöttek,korai stádiumban.Viszont nem biztos hogy emiatt vérzik.
2015. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem,hogy nem amiatt van, de ilyenkor mindig a legrosszabbra számít az ember. Eddig nem volt gond,remélem ha az,akkor is időben elcsípik és nincs előrehaladott állapotban.Nem vett észre korábban semmit magán. Idegtépő lesz ez a 10 nap. És neked a kaparás után mi volt?mármint aznap.Mennyire volt rossz a műtét után?Mire lehet számítani?
2015. márc. 2. 18:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam jól utánna.Hánytam nagyon,meg a fejem fájt utánna.De a szobában a többi beteg,jól volt,semmi bajuk sem volt,haza is mehettek delutan,enge, este engedtek haza a hanyas miatt.A kaparásból semmit nem ēreztem,altatásban csinaltak.
2015. márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj...ha az is ne adj isten,akkor is ilyenkor még,ha nincs tünet,nem vérzik evek ota stb...Akkor korai stádiumban van,azt méh és petefészek eltávolitással gyógyítják.Ha nem halad túl a méhen,marpedig ezt uhval is látnák,akkor nincs nagy baj.Szoros kontrollra kell csak járni.
2015. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Erősen bízom benne, hogy nem lesz baj.
2015. márc. 2. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy hülyén hangzik és biztos kikérdezték az orvosok de nem szedett valami gyógyszert valami másra? Esetleg hormon gyógyszert? Az egyik ismerősöm 60 éves nagynénje kapott egy gyógyszert csontritkulásra és megjött neki. Ez teljesen normális volt van valami hormon is benne csak az orvosok nem figyelmeztették h megjöhet neki tőle de nincs semmi baja sem teljesen egészséges. Csak ő is megijedt hogy mi a szösz ez.
2015. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehetséges.Már túl van a műtéten,még 2 hét mire lesz eredmény. Az orvos azt mondta, hogy ő így egyelőre nem látott semmi vészeset.Remélem tényleg nem lesz baj.
2015. márc. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!