Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a hüvelyembe felnyúlok valamilyen szalagot/sövényt/választ észlelek? Fejlődési rendellenességem van?

Figyelt kérdés
Nem is tudok teljesen, csak kissé felnyúlni, és csak egy vagy két ujjal, és tampont sem igazán tudok használni, mert fáj. Mitől lehet ez?
2008. aug. 24. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Van ilyen rendellenesség. Menj dokihoz,ő többet tud majd mondani
2008. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az a szűzhártyád
2008. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia, ezt találtam:


A hüvely fejlődési rendellenességei

A hüvely fejlődési elváltozásai gyakran együtt járnak a méhtest fejlődési zavaraival a Müller csövek egyesülésének elmaradása miatt. Ennek következtében a hüvely lehet csökevényes vagy kettőzött is, valamint sövény is kialakulhat benne.

A hüvely hiányára gyakran az hívja fel a figyelmet, hogy a pubertás felléptekor a fiatal lány elkezd menstruálni, de a vér hüvely hiányában nem tud a méhűrből kiürülni. Ennek következtében súlyos görcsök lépnek fel az alhasban. Az elváltozás természetesen közösülési képtelenséghez is vezet. Kezelése korrekciós plasztikai műtét, mely során hüvelyt alakítanak ki, hogy a nemi élet ne ütközzön nehézségekbe.

Kevésbé súlyos elváltozás a zárt szűzhártya, mely szintén akadályozza a mestruációs vér kiürülését, így alhasi görcsökhöz vezet, mert a vér pang a méhűrben és a hüvelyben. Ha az állapot hosszan fennáll, a méh ürege és a hüvely ki is tágulhat. Egyszerű műtéttel, a szűzhártya bemetszésével azonban megoldható a probléma.

2008. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez korrigálható?

Nem hinném, hogy a szűzhártya, mert semmerre nem akar mozdulni, és én ezt teljesen egy válasznak érzem a hüvely két oldalsó fala között

2008. aug. 24. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem tudom megmondani h mi ez de azt tudom h nekem is ilyen volt amig szűz voltam és ez elszakadt az eslő szexuális együttlétemnél.és véreztem is... nekem is egy ilyen bizonyos választ alkotott
2008. aug. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
mi rosszat írtam azzal,hogy menjen dokihoz???????????
2008. aug. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ez a szűzhártyád, és ne ijjedj meg,majd vizsgáld meg akkor is magad ha már nem leszel szűz és ne beszéld be, hogy rendellenesség...
2008. aug. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el nődokihoz, az a legbiztosabb!
2008. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!