Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS mit tegyek még, hogy...

PCOS mit tegyek még, hogy végre rendeződjön a ciklusom? L/20

Figyelt kérdés
PCOS/IR-es vagyok, már több mint egy éve tartom szigorúan a 3-as kezelést, de mégis csak 2-3 havonta menstruálok. A bőrőm viszont már nem pattanásos, hajam se hullik, de mikor jön meg végre minden hónapban? Inofolic-ot ittam pár hónapig, de nem segített, csak pénzkidobás volt. Barátcserje, méhpempő sem értek semmit. Ovulációm szokott lenni mindig a menstruáció előtt 14 nappal, már egy éve hőgörbét vezetek. 2-3 éven belül már gyereket szeretnék, rettegek, hogy nem fog sikerülni.

2015. márc. 11. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sorstárs vagyok! Azzal a különbséggel hogy több mint 1,5 éve diétázom mozgok, metformint még nem kaptam. Mi már most szeretnénk babát... nekem is elég kuszák a ciklusaim, bár már kezdem örülni az utolsó kettő közel volt a normálishoz (36 és 38 nap) de aztán megint több mint 50. Igazából ha van peteérésed teherbe eshetsz, csak hát tudom milyen amikor nem sikerül és nem azzal nyugtatod magad majd a kövi hónapban hanem hogy majd legközelebb ha majd lesz ovum Isten tudja mikor. Itt is sokan ajánlották a mens mentist, sztem ha nálunk még egy ideig nem történik semmi (még kb. fél éve próbálkozunk) mi tuti oda megyünk. Ha érdekel még pár dolog írj privátba mert van miről írnom.

Jársz egyébként rendszeresen endokrinológushoz? felülvizsgálják az állapotod? pajzsmirigyed?

2015. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Igen járok endokrinológushoz, de nem az MM-be, mert sajnos azt anyagilag nem engedhetnénk meg, mivel még a szüleimmel lakok, és épp elég költséges nekünk a diétám is. Én pedig még nem dolgozok, most végeztem a sulival. Járok 3 havonta endokrinológushoz, elég rendes doki megvagyok vele elégedve. A pajzsmirigyem jó, 120 perces inzulinom volt magas, de az se vészes, meg a tesztoszteron és az LH hormon magas még. Én szedek napi 3x500mg Meforált.
2015. márc. 11. 09:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Baratcserjenek kell 3 honap, hogy elkezdjen hatni, aztan rendezi a ciklust. Nekem olyan 34-36 napos lett 50-60 es ki tudja mennyiböl. Plusz kecskeruta minden etkezes elött. Nezess D-vitaminszintet, ha tudsz, a legtöbb PCO-snak alacsony! En napi 10000 NE-t szedek. Van ket babucink mar, illetve az elsö mar nem is annyira babuci, 3 eves, a pici majdnem 4 honapos. :) Sok sikert! Szerintem, ha minden ciklusban van peteeresed, eleg valoszinü, hogy könnyen teherbe eshetsz.
2015. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!