Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kivel volt már ilyen? Az...

Kivel volt már ilyen? Az leírná hogy mit csinált és mitől múlt el?

Figyelt kérdés
Régebben 1x-2x kipróbáltuk gumi nélkül a barátommal a szexet de csak rövid ideig, akkor előjöttek felfázásos tünetek. Azt hittük tényleg csak felfázás volt ezért itthoni módszerekkel kezeltük és el is múlt 1-2 hét alatt teljesen. Azóta nem is volt semmi probléma de elkezdtem szedni fogamzásgátlót és hát ugye így már nem volt szükség gumira. 1-2 hete csináljuk így gumi nélkül (nem ment soha belém) és tegnap este megint előjöttek a tünetek (alhasi fájdalom, állandó pisilési inger, pisilés vége fele iszonyatos csípős fájdalom). Akivel már volt ilyen légyszives írja le. És hogy mivel lehetne esetleg elmulasztani orvos nélkül. Előre is köszönöm.
2015. márc. 24. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle bunkóság nélkül: talán a párod nem tisztálkodik megfelelően odalent, ezek ugyanis a fertőzés tünetei.
2015. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nagyon jól ismerem és mindig rendesen tisztálkodik :)
2015. márc. 24. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor lehet még valami: talán nem nedvesedsz be eléggé szex közben, és emiatt "kidörzsölődsz". Ez nem azt jelenti, hogy nem izgat fel rendesen a párod, de van, aki alkatilag ilyen. Talán próbálkozzatok egy kis síkosítóval, az megoldhatja a dolgot.
2015. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem előző! A nőknél ez egy nagyon gyakori kórkép, amikor a hólyag fertőződik föl coli baktériummal! Ez a baci a saját végbél felől "támad" és rendes tisztálkodás mellett is ezt teszi. A nemi élet, tanga hsználata ezt elősegíti.

Szex után azonnal el kell menni pisilni, akkor csökken az esélye.

Elmulasztása orvosi találkozást igényel, aki antibiotikumot ír fel. Ez ugyanis bakteriális fertőzés!

Háziovos elég lesz így első alkalommal. A tablettát szedd végig. Addig no szex!

2015. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Emiatt nőgyógyászhoz kell menni vagy más orvoshoz? És a barátomnak?
2015. márc. 24. 16:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. márc. 24. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, már bocs, de lehet ilyen, ugyanis nekem is volt ilyen problémám...Nem azért írtam, mert kicsesznék a kérdezővel, és nekem a síkosító segített.

Természetesen lehetséges az is, amit a 3-as írt, de mivel nekem más tapasztalatom volt, így azt írtam le.

2015. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hogy kidörzsölődéstől ilyen, de tényleg hasonlít a felfázásra (pontosabban húgyúti fertőzés a mit a pasid visszapasszolhat) én kaptam anitbiotikumot ami teljesen tönkrevágta a menszeszem, sorban jöttek a jobbnál jobb mellékhatások és azóta visszajövő hüvelygombám van amire pont ma írt fel a doki egy nagy kupac gyógyszert (megint) szóval jobban megéri nekem egy hét szenvedéssel kikúrálni. Egyébként tőzegáfonyát ajánlják, meg igyál sok teát (az mindig jó) hogy kipucolja a húgyhójagod.
2015. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég első körben a háziorvos! Vizeletet kell valószínűleg leadni. Mindenképpen szedd be a gyógyszert, mert kezeletlen esetben vesemedencegyulladást lehet kapni. Ez magas lázzal és derékfájdalommal indul.

Az antibiotikum nem hat a menzeszre, a hüvelyflórát viszont kiirthatja, ezért érdemes probiotikus kúpot használni a hüvelyben. (pl gynofloor)

A pároddal nincs teendő, csak akkor ha állandóan visszatér a fertőzés, akkor kell neki ondóvizsgálat, hogy nincs-e prosztatagyulladása. Ebben az esetben minketten forduljtaok urológushoz.

A tea és növények csakis kiegészítő kezelésre valók. Sok folyadékot kell inni a gyógyszer mellett is.

2015. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet megelőzhető a hólyag felfertőződése, ha együttlét után mindjárt elmész pisilni, és tejsavas irrigálást is csinálsz.
2015. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!