Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SZTK után magánorvos recept...

SZTK után magánorvos recept miatt?

Figyelt kérdés
Eddig nőgyógyászatra SZTK-ba jártam másik városba, most csak gyógyszert szeretnék felíratni, de dolgozom és nincs időm elutazni. Az lenne a kérdésem, hogy csak egy recept miatt el lehet menni magánorvoshoz? Más miatt nem járnék hozzá. Még érvényes a citológiám. Elég ha mondom neki mit szedek és felírja? (Csak a receptírás árát kell kifizetni vagy van valami regisztrációs díj is náluk? :D Bocs a hülye kérdésért, nem voltam még magánorvosnál)

2015. márc. 30. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem a magánorvos nem fogja kiírni a gyógyszert, mert nem ő vizsgált meg, nem ő állapította meg a diagnózist, és nem ő írta fel a gyógyszert sem. Inkább a lakóhelyedhez közel lévő háziorvost keresd fel, ő valószínűleg folyamatosan felírja a gyógyszert.
2015. márc. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár ilyen alapon a háziorvos sem tud semmiről, még a rendszerében sem vagyok benne. Meg az a baj, hogy munkaidőben rendel, emiatt nem vennék ki szabadnapot.
2015. márc. 30. 01:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Járhatsz maganorvoshoz viszont akkor számolni kell vele hogy megvizsgál előtte. Bár nem tudom milyen gyógyszerről lenne szó. Ez esetben a vizsgálatnak van díja. Csak úgy nem hiszem hogy felirna.
2015. márc. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlóról. Akkor majd valahogy megoldom, mert felesleges vizsgálatot nem fizetek ki magánorvosnál.
2015. márc. 30. 01:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Igy inkább az sztk igen.. Saját varosodban nincs esetleg nőgyógyászati rendelés? Nem maganra gondolok, kórházira.
2015. márc. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De van, csak dolgozom, meg itt nem ismerek senkit. Gondoltam megoldható egy esti magánrendeléssel, dehát akkor nem :(
2015. márc. 30. 01:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem lehet egyik nap délutáni rendelést tartani 5-6-ig. Reggel 9-től 3-ig ki ér rá? Költői kérdés...
2015. márc. 30. 02:03
 8/9 anonim ***** válasza:
A háziorvosod megírja szerintem a receptet.
2015. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ő is akkor rendel, amikor nem érek rá. Ha szabadnapot veszek ki (csak ezt akartam elkerülni), akkor meg már mindegy kihez megyek...
2015. márc. 30. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!