Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyásznak vagy a háziorv...

A nőgyógyásznak vagy a háziorvosnak van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég diagnosztizált a nőgyógyászom PCO-val (ultrahangos vizsgálat alapján. Se túlsúly,sem egyéb tünetek nem jelentkeznek nálam, "csak" cisztáim vannak) Diétát javasolt, alacsony szénhidrát és cukor bevitelt, mellette pedig fogamzásgátlót írt fel.

Elmentem a háziorvoshoz is, hogy bővebb képet kapjak és esetleg további vizsgálatokra is beutaljon. Azonban Ő azt mondta, hogy a diétát felejtsem el, ez most nagyon fel van kapva, de teljesen felesleges,ha amúgy egészséges vagyok és vékony testalkatú(inkább híznom kellene,mint fogyni). Azért adott beutalót vérvételre vércukorszint és pajzsmirigy vizsgálatra,anyum is kapott,hátha örökletes dologról van szó.

Szerintetek akkor kinek van igaza? Diétázzak vagy ne?



2015. ápr. 8. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt úgy értette, hogy

- ne igyál cukros szrokat

- ne tömd kétpfára a csokit, péksütiket

- mérsékeld a lisztes dolgokat (kenyér, zsömle...)


Ezt pedig nyugodtan tarthatod, csak egészségesebb leszel, hidd el :)

2015. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Az a vicces, hogy igazán egyikük sem alapozta meg megfelelő vizsgálatokkal a diagnózisát.

A pcos ( azaz policisztás ovárium) legtöbb esetben inzulin rezisztencia miatt alakul ki. Ezt terheléses vércukor és inzulin vizsgálattal lehet kideríteni.

Az, hogy vékony vagy és más tüneted nincs, még nem zárja ki.

Én is mindig vékony voltam, nekem sem volt egyéb tünetem, csak a két cisztákkal teli petefészke, illetve egy idő után rendszertelen kezdett lenni a menzeszem. Kb 25 évesen már pco gyanús voltam, 35 évesen pedig egy év alatt híztam 15kg-ot, és nem menstruáltam.

A vércukor értékeim rendben voltak, az inzulinom az egekben, ezért önmagában a vércukrot néző vizsgálat nem elég.

A diétát tarthatod, az nem árt, de nézz utána pontosabban, a neten találsz jó leírásokat.

Én, ha tényleg felmerült a pco, kivizsgáltatnám magam, endokrinológushoz menj el.

2015. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Háziorvosra hallgatnék a helyedben feltétlenül.

Amúgy az orvosok között is elterjedt nézet az, hogy vannak a nőgyógyászok és vannak az orvosok. (tapasztalatból írtam)

2015. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Azóta megjött a vérképem,kiegészítve TSH vizsgálattal és minden jó. Se egy plusz,se egy minusz sehol.A jövőhéten viszem vissza az eredményt.

A diétával kapcsolatban nem az a bajom, hogy el kell hagynom ezeket a dolgokat,hanem,hogy valószínűleg fogyni fogok,amit nagyon nagyon nem szeretnék :(

De megvárom még,hogy mit mond az orvos,aztán el szeretnék majd menni az endokrinológushoz,hogyha ő tud nekem válaszokat adni.

Köszönöm még egyszer a segítséget!

2015. ápr. 10. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen! :). Remélem, jó dokit fogsz ki, aki segíteni tud. További szép napot.
2015. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nőgyógyásznak higgy!
2015. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!