Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhnyakrák eleni oltás...

A méhnyakrák eleni oltás hatásos szüzesség elveszitése után is vagy csak elöte?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 16. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Igazán nem hatásos soha, és van egy csomó - igen komoly - kockázata.


Viszont ha valaki nem szüz (nem biológiai, hanem egészségügyi szempontból), akkor semmi értelme az oltásnak, mert már fertözött lehet az illetö.

2015. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért ez nagyon nem igaz amit az előző írt... Az oltás hatásos, kockázata alig van/ nincs, és nem a szüzességtől függ, hogy hatásos -e, hanem, hogy valaki HPV fertőzött -e vagy sem. Egy szűréssel megoldható a dolog, és a nőgyógyász megmondhatja, hogy ő javasolja -e vagy sem :)
2015. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

először is tanulj meg írni( pl )

-elleni

-elveszítése

-előtte



Én úgy tudom, hogy nem véletlenül javasolják 14 éves kor körül.

Érdeklődj a nőgyógyászodnál.

Érdemes tudni, hogy az oltás beadása nem véd az összes típusára. Szóval lehet méhnyakrákja annak is, aki megkapta kellő időben az oltást.

2015. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok

elvesztése lett volna, csak elgépeltem!

2015. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

1. Miért ne lenne kockázatos egy oltás?


Mégis ki becsülte fel hitelesen a kockázatát? Mégis ki ismeri annyira az összetevőit és azok pontos hatásait a szervezetünkre, hogy leírhassa, alig van kockázata? :D


Mekkora csúsztatás már, remélem ezt mindenki látja. Arról ami ismeretlen, de ember alkotta nem nyilatkozunk úgy, hogy alig van kockázata.. A gyógyszeripar betegségekből él, semmi sem kockázatmentes amit csinál.


2. Nincsen oltás méhnyakrák ellen. Itt megint egy hatalmas félreértés van. A hivatalos verzió szerint bizonyos HPV törzsek okozzák a méhnyakrákot (ez egy verzió, egye elmélet, hazugság is lehet) és ezen vírustörzsek közül néhány ellen elvileg immunitást ad a védőoltás, elvileg a nagyobb rák kockázatú törzsek ellen.



Itt a csúsztatások:


- védettséget ad (hát vagy nem)

- hpv okozza a rákot (hát vagy nem)


Tehát egy vírus fertőzésre immunizáló oltás = méhnyakrák elleni oltással? Nem. Feltételezhető, vagy hihető (vallás), hogy megelőzheti a vírus fertőzést legalábbis néhány törzset, és hogy ez talán csökkentheti az elrákosodást. Ez mind hit, egy elméletben való hit, egyáltalán nem biztos, hogy mindez így működik is.


A gyakorlatban?


A védőoltás megvéd a környezet mérgezéseitől? Nem, de különböző vegyi anyagok vannak az oltásban is, meg még ki tudja milyen szennyeződések férnek bele időnként a gyógyszerészeti tisztaságba.


A védőoltás megvéd a kóros sejtosztódástól? A magas inzulinszinttől, növekedési faktoroktól? Nocsak? Tehát akik oltanak az nem eszik cukrot, gabonákat, tejet? Vagy mi? Mert ezek emelik kóros szinten az inzulinszintünket, ezek juttatják a beteg sejteket tápanyagokhoz, ezek fokozzák a kóros sejtosztódást.. most akkor a védőoltás miért véd a méhnyakrák ellen?


A hpv miatt, amiből csak néhány törzs ellen véd, már ha véd? Már ha tényleg ilyen betegséget okoz ez a vírus?


Nos, mindenki maga dönt a vallásáról, Kérdező, én lefeküdtem olyan nőkkel (nem sokkal mert nem vagyok híve a partnerek váltogatásának) akik nem voltak beoltva 'méhnyakrák ellen'. Még ma is egészségesen élnek, nem méhnyakrákosak.


Egyiküknek egyébként volt tipizálhatatlan humán papilloma vírusa. Azt gondolom mindenki tudja, aki tanult biológiát (ha nem, akkor bitang rossz és káros az oktatás, mivel a valóságot és a lényeget elhallgatja, ezzel hamis világkép kialakításában segédkezik) hogy számos hpv vírus az emberekkel együtt létezik, nem megbetegítő, a legtöbb nő átesik hpv fertőzéseken, az immunrendszerük néhány hónap alatt legyőzi. Sőt, bizonyos korcsoportban a szexuálisan aktív nők egy nem kis része éppen hpv fertőzött, anélkül hogy ez bármiféle problémát okozna nekik.


Ami azt illeti, a reggeltől estig elfogyasztott ócska élelmiszerek, a fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek a testüknek többet ártanak, mint a nem patogén vírusok.


Tévedés jogát fenntartom.. én is tévedhetek, nincsenek illúzióim efelől :)

2015. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38 évesen oltattam be magam. Jó döntés volt.
2015. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tapasztaltál valami pozitív változást? :O
2015. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen :-)
2015. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, az tök jó! :)


És megosztod velünk?


Én most hideg adaptációval próbálkozom (hidegvizes zuhanyok, most mindjárt egy hideg fürdő)


Hétfő óta csinálom, napi 1-2 pár perces full hideg fürdőzés. Most ott tartok, hogy ahhoz képest mennyire nem szeretem a hideget, a hideg víz így rövid távon nem zavar. Kíváncsi leszek hosszabb távon, ma a fürdő milyen lesz.


Nagyon felpezsdít! Szerintem endorfint is szabadít fel.


Szerdán este azt hittem beteg leszek, ki is hagytam a hidegvizet, de kedden teljesen jól ébredtem. Azóta is jól vagyok, csak nem értem miért van ilyen meleg kint :)


Na ezek eddig a tapasztalataim, de ha a jó élményeket lehet még fokozni, lehet kérek egy HPV vakcinát (persze nem, igazából nagyon ellenzem az immunrendszer adjuvánsokat. gyengített vírust a nyálkahártyáimra engednék felvinni, az első immunizálás Kínában a himlő ellen így történt, himlő baktériummal. nem volt semmilyen vegyszer és méreg hozzá keverve)


24/F

2015. ápr. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na egy élmény volt :)

Öntöttem magamra vizet ami hűtőben volt behűtve, kb. olyan volt mint a fürdővíz. Még mindig szokatlan ez, de most nagyon pörget. Na ez pozitív tapasztalat számomra :D

2015. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!