Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm egészségéről lenne...

A barátnőm egészségéről lenne szó, remélem nincs komolyabb baj, tudok neki segíteni?

Figyelt kérdés

Én 16 vagyok, a barátnőm 15. Pár hete elkezdtem töprengeni, hogy neadjisten valami problémája van szerelmemnek.. Elsősorban a menstruációja késik, már január óta minden alkalommal csak kis vérzései vannak -amikor meg kéne jönnie-, és egy hét múlva pedig elkezd nagyon vérezni csak úgy, hirtelen.. Ráadásul februárban azt mondta, hogy barnás a vérzése.. Mondtam nem olyan régen neki, hogy menjen el orvoshoz, majd az megvizsgálja és megállapíthatná, hogy van e valami baj.. de ő nem megy el, mert már ezelőtt is volt ilyen barnás vérzése és sokszor szokott ilyen rendezetlenul "vérezni".. Mondom akkor jólvan, felejtsük el.. DE.. Egészségügyi problémák is léptek fel az elmúlt hetekben, beszélek itt a hátfájásról ( 4 napig tartott), mellduzzanatról (már nem fáj neki, de még mindig meg van duzzadva) , magas vérnyomásról (megoldódott, kevés ideig tartó ideiglenes probléma volt) és ami friss, most jött elő -ezért is döntettem ezúton, hogy felteszem az oldalra a kérdést- , a hajhullás.. nagyon hullik szegénykémnek a haja és fáj is a fejbőre pár napja..

Lehet, hogy túlreagálom a dolgokat, de nagyon félek, hogy az én egyetlenemnek van valami baja.. Rengeteget gondolkozok mostanában ezen a dolgon, mióta feltünt ez a sok probléma és egészségügyi zavar.. El sem tudom képzelni mi lenne velem ha kiderülne, hogy van valami komolyabb baj.. Valószínűleg túlreagálom ezt az egészet, de azért nem hülyeségről beszélünk ilyen tünetek mellett... Beszéltünk is már róla, elmondtam neki, hogy én félek, megmondtam őszintén.. és azt mondta, hogy ne aggódjak, a kamasz kor velejárója.. Meg a barátnőjét is megkérdezte a kedvemért -jártas a témában- ,hogy lehet e valami baj, és ő is csak nyugtatott.. de én most a Ti segítségeteket kérem, hátha akad valaki aki meg tudná állapítani egy ilyen szöveg és leírás alapján, hogy van e valami baj...


2015. ápr. 19. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
most hülyét mondok, de ha úgy érzed, menj el egy nőgyógyászhoz, és beszéld meg vele :)
2015. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem sokáig fogom bírni a várakozást, el fogok menni a közeljövőben.. szüleimet nem akarom beleavatni...
2015. ápr. 19. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így zavaros... Jó lenne tudni, mióta menstruál, hogy éltek-e szexuális életet. Ez valószínű hormonzavar lesz, amihez nem nőgyógyász, hanem endokrinológus kell, de jó lenne, ha válaszolnál az előbb írt "kérdésekre".
2015. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy megiscsak be kene avatni a szuloket, vagy a tiedet, vagy az ovet. de elotte bnoddel beszeld meg, hogy szeretned ha elmenne orvoshoz, ha nem is nodokihoz, de legalabb a hazi orvostol kapott beutaloval egy sima vervetelre, az amugy sem art neha.
2015. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elsősorban a menstruációja késik, már január óta minden alkalommal csak kis vérzései vannak -amikor meg kéne jönnie-, és egy hét múlva pedig elkezd nagyon vérezni csak úgy, hirtelen."


Amikor erősen elkezd vérezni, az a menstruáció. Ha előtte enyhébb vérzése, un. "barnázása" van, az valami hormonális problémára utal.


A hajhullásnak rengeteg oka lehet, pl. gyulladásos góc a szervezetében (akár egy rossz fog), pajzsmirigy alulműködés, stb. Azon túl, hogy maga a hajhullás nyilván kellemetlen, azért is lenne fontos ezzel is orvoshoz fordulnia, hogy megtalálják és kezeljék azt a problémát, aminek ez csak a tünete.


A szülei tudnak ezekről a panaszairól?

2015. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!