Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális a mindennapos folyás?

Normális a mindennapos folyás?

Figyelt kérdés
Már évek óta tisztasági betétet használok.. minden nap van folyásom, valamikor kicsit több, valamikor kevesebb... általában színtelen vagy sárgás.. De betét nélkül nem tudok létezni sem.. Azt hittem én ilyen fajta vagyok, mert anyukámnak is voltak ilyen gondjai, aztán kiderült hogy candidás és amióta megcsinálta a kúrát és áttért az egészséges táplálkozásra, megszűnt neki.. hajlamos vagyok arra is, hogy könnyen felszedek valami bacit.. pl a strand után voltak komolyabb folyásaim.. lehet hogy nekem is candidám van? Vagy lehet ez normális? :(

2015. ápr. 24. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel, ez biztos. Jobb lenne, ha elmennél a nőgyógyászhoz, aki kenetet vesz, és először mikrószkóp alatt megvizsgálja, hogy van-e benne látható baci, és a kenetet elküldi további labor vizsgálatra. Addig is ad valami gyógyszert vagy kúpot. Ki fogsz gyógyulni, de ezt végig kell csinálnod.
2015. ápr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az normális lenne, hogy attól függően, hogy hol tartasz a ciklusodban minden nap érzékelnél eltérő mennyiségű és állagú, színtelentől fehérig változó színű hüvelyváladékot.


Az viszont nem normális, ha ez a váladék sárgás, minden nap nagyon bő, kellemetlenül szagos és esetleg viszketést is okoz. Ez fertőzésre utal. Gombás, bakteriális vagy kevert fertőzésre. Ennek eldöntéséhez szakember kell.


Amit te tehetsz: 100 %-os pamut, nem túl szoros fehérnemű, nem tanga verzióban, illatos és irritáló tisztálkodó készítmények elhagyása (legjobb a tiszta víz odalentre), probiotikumos készítmények fenntartó jellegű használata (miután kikezeltek), ilyen pl.: Lactofeel, Gyntima probiotica forte...

2015. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A minden napos folyas normális,ha viszketést,êgést éreznêl,a folyás állaga,szaga vàltozna meg nagyon akkor lehet fertőzésre gyanakodni.
2015. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor elkezd a folyas száradni akkor is sárgássá válik,így ezt is figyelembe kell venni.

Ha msgtörlöd wc papírral a nunid és átlátszó,fehéres a vàladék,csak a betéten lesz sárga egy idő után akkor nincsen semmi baj.

2015. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális.
2015. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!