Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meg kell vizsgálnia a nőgyógyá...

Meg kell vizsgálnia a nőgyógyásznak, ha csak egy beutalót szeretnék kérni hormonzavar vizsgálatra? Vagy házi orvos is tud beutalót adni? SZTK-ba mennék.

Figyelt kérdés
Még soha nem voltam nőgyógyásznál és nem szívesen vizsgáltatnám meg magam, mert kicsit félek. Szűz vagyok és nincs jelenleg barátom, úgyhogy még nem is éreztem szükségesnek, hogy elmenjek. 17L

2015. ápr. 26. 16:17
 1/9 A kérdező kommentje:
azért mennék hz vizsgálatra, mert brutálisan szőrös a köldököm alatt a hasam és van egy kis bajszom is meg úgy mindenhol szőrös vagyok és az a baj, hogy sötét szőrzetem van :(
2015. ápr. 26. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Endokrinológushoz kell menned, nem nőgyógyászhoz!
2015. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Háziorvos is tud adni.


Annyit mondok: manapság nagyon el vannak tévedve az emberek, hogy egy nőnek mennyire kell szőrösnek lennie. Én is a felsorolt problémák miatt mentem endohoz, és azt mondta, ez normális. Pedig brutál alaposan megvizsgált.

2015. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 26. 16:31
 5/9 A kérdező kommentje:
csak leginkább a köldököm alatti rész zavar, mert ott a szőr hosszú meg a hátam is kicsit szőrös és nem merek bikinit felvenni és még mielőtt nem derül ki, hogy hormonzavarom van vagy sem addig nem nagyon szeretném piszkálni ezeket a területeket
2015. ápr. 26. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Nêzz körül,hogy a környékeden hol van endokrinológus is hozzá menjél el,nem kell nőgyógyászhoz menned.Vérvétel is mutatja a hormon szintet.
2015. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van. Először endióokrinológus kell, és ha ő úgy látja, hogy a probléma oka nőgyógyászati is, akkor továbbküld.
2015. ápr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt az utat én is végig jártam... Végül nõgyógyásznál kötöttem ki, kiderült hogy a szõrösödés oka a férfihormon túltermelés, ami attól van, hogy a petefészkem nem dolgozik rendesen (menstruációs zavarok, nulla ovuláció). Szedtem homeopátiás gyógyszereket (mivel fiatal voltam), miután ez nem hatott át tértünk hormontartalmu szerekre (tabletták, inyekciók, vitaminok). A végeredmény a petefészkem dolgozik, helyre állt a mensim, beindult az ovuláció, felszedtem 10kiló felesleget, mind ez 3 évembe került és pont olyan szõrös vagyok mint voltam :) ami segit az egy jó kozmetikus és a gyanta, na meg ha van rà pénzed akkor a végleges szõrtelenités
2015. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!