Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roaccutan kúra ugye nem okoz...

Roaccutan kúra ugye nem okoz meddőséget?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, napi 20 mg Roaccutant szedek,tavaly decembertől.Elv ősszel hagyom abba.Az olvastam vmi antalvali.hu bligon,h ez a gyógyszer egy borzalom,h károsodásokat okoz,pl férfiaknál nemzőképtelenséget.Az orvosok azt mobdják h ez nem igaz.Szedem a fogamzásgátlót us.Amíg nem szedtem addig teljesen rendben volt a hormonháztartásom,max ha stresszeltem, akkor késett.Elég stresszes típus vagyok.Az a kérdésem,h ha én 22 évesen szeretnék babát, akkor ugye biztos egészséges lesz és ez a gyógyszer nem kihatással már.Elv 1 évet kell várni a kúra után a terhességel.

2015. ápr. 29. 20:49
 1/8 anonim válasza:

Nekem a Roacuttan után 3 gyerekem is született és tervben van a 4 :)

Nekünk a gyógyszer után fél évet várakozási időt javasoltak, de mi a biztonság kedvéért 1 évet vártunk. A fiúnk az első éles hónapban összejött, mint ahogy a másik kettő is.

2015. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Ez azért megnyugtató. :) mert gondolom az orvos sem írná fel,ha vmi ilyen problémát okozna.Csak pár ember összevissza beszél. :\

2015. ápr. 30. 06:15
 3/8 anonim válasza:

Szia!

Én is télen kezdtem el szedni, bár kicsit előbb, október közepétől. 20 mg-al kezdtem az első két hónapot, aztán felvittem 30-ra, 40-re, 50-re, utána pedig visszaálltam 40-re, mert a mellékhatások nagyon erősek voltak.


Az ilyen cikkek által kiváltott félelem általában nagyobb kárt okoz az emberben, mint maga a gyógyszer, szóval szerintem ne olvasgasd... Én egy ideig szándékosan kerültem ezeket, mert utána napokig, hetekig szarul éreztem magam. Most már igazából nem érdekelnek, mert ezeket a cikkeket olyan nyomorultak írják, akik életükben nem szedték a gyógyszert és soha nem volt semmilyen problémájuk a bőrükkel.

A meddőség esélye kb egyenlő a nullával, ha pedig mégis beállna, az sem biztos, hogy a gyógyszer miatt van. Ezerféle oka lehet, csak ugye könnyebb ráfogni a gyógyszerre. A gyártó is csak azért írja mellékhatásként, hogy ha esetleg mégis előfordulna, ne lehessen perelni őket. Ezért írnak rá mindent, még azt is, aminek az esélye egyenlő a nullával is. Én az összes fórumot, cikket elolvastam, és az a tapasztalatom, hogy szinte csak azok ellenzik, akik elolvasták a mellékhatásokat, és soha életükben nem szedték.

2015. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) já tudni,h mások is így érzik :)
2015. máj. 15. 20:14
 5/8 anonim ***** válasza:

a roaccutan sajnos okozHAT meddőséget, de nem minden alanynál. remélem, neked is minden rendben lesz vele. : )

ami meg antal valit illeti, nagyon őrült nő, sok tudománytalan butaságot összehord. holott az általa is forgalmazott termékek is okozhatnak allergiát. lehet, hogy ő teljesen hiszi az általa leírtakat, de jó sok pénzt is hoz neki. szóval ne higgy neki. : D

2015. máj. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na és mi okoz benne meddőséget???? Te ezt mégis honnan tudod? Orvos vagy? Egyik ember azt mondja, h okoz,más meg azt,h nem.Különben is egy csomó kísérlet volt h milyen kért okoz babáknál,ás 6 ból 6 egészségesen született.Nahát!Vagy Te okosabb vagy??????????
2015. jún. 1. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
én full kedvesen, segítőkészen írtam ide, te meg letámadsz tök bunkón. a hatóanyag okozhat meddőséget. az említett kutatásod meg elég légből kapottnak tűnik. de mindegy, már nem akarok segíteni neked, mert parasztul írtál vissza.
2015. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem okoz meddőséget, csak a szedése közben, előtt és után egy hónapig nem szabad teherbe esni, mert fejlődésirendellenességet okozhat. A férfiaknál ez sem áll fent, ők a szedése alatt is csinálhatnak a gyereket, ez is csak a nőkre vonatkozik.


Egy rakás olyan ember meddő, akik sose szedtek semmit, meg nem csináltak semmi különöset, ennyi erővel akkor a napfény tette őket meddővé vagy a szél?


Antalvalit meg hagyjad már, parasztvakítás és pénzlehúzás, és ijesztegetéssel etetik be a szerencsétleneket, hogy hozzájuk talicskázzák a pénzüket. Náluk mindig épp az egészséges és jó, amihez tudtak értékesítési jogot szerezni. Ha átlépnek más mlm-be, vagy valami miatt nem tudják (tovább) árulni a terméket, esetleg a saját eladó cuccaik között van termék, ami ugyanarra jó, akkor rögtön kikiáltják ugyanazt szarnak és mérgezőnek, ami előtte még jó volt, hiába nem változott az összetétele. Kb. mint a Norbi update, mikor eleinte még mindenféle termékek jók voltak, de mióta mindenből gyárt norbisat, azóta egy csomó dolog, ami ugyanabból van és előtte egyes kódú volt, hirtelen kettes és hármas kódú lett és csak a norbikás az egyes. Aha.

2015. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!