Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy a menstruációt...

Lehetséges hogy a menstruációt elmulasztják évekre, majd később előidézzék?

Figyelt kérdés

Eddig nem menstruáltam, egy gyógyszer segítségével az orvos előidézte. De nem bírom. Nagyon fáj. Sírhatnékom van. És én nem is akartam ezt az egészet. Én nagyon jól éreztem magam nélküle. De anyám rángatott el az orvoshoz mert már nem hagyott békén.

Ha képes vagyok rá, nem lehet most elmulasztani, aztán majd ha gyereket akarok újra ezt a gyógyszert alkalmazni. Így élni nincs kedvem. És most még anyámat is meggyűlöltem.



2015. ápr. 30. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Hmm, igazából ezek hormonok által vezérelt folyamatok. Eddig a szintig ez nem túl bonyolult, ennyit még a primitív orvostudomány is tud, kívülről bevitt hormonokkal gyógyszerként hatni is lehet az emberi testre, a nők havi ciklusára, fogamzóképességére.


Ami neccesebb, az a kérdés, hogy egy egészségesnek induló ember miért lesz hormonzavaros, ezzel miért nem kezd semmi értelmes dolgot az orvostudomány (mert ez életmód kérdése és mert jó üzlet a sok beteg ember).


Továbbá a gyógyszerek mellékhatásai is kérdésesek.. tehát hogy most mit tudnak kezdeni a testeddel, a hormonrendszereddel, és hogy a jövőben mi lesz, az két külön kérdés. Franc tudja mi lesz a jövőben.


Inkább arra törekedj, hogy most gyógyszerek nélkül normalizáld a mensidet, legalább próbálj meg egészségesen élni, gabonákat elkerülve táplálkozni, sok friss zöldség, húsok, kevés cukor meg liszt meg tejes lónyálak.. ezek akár segíthetnek is, hogy ne legyen fájdalmas a mensid, egészséges legyen a tested, és a jövőben tényleg vállalhass babát, ha úgy alakul és ne akkor kelljen majd különböző problémákkal szembenézni.

2015. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 acelsziv ***** válasza:
peersze. amint teherbe esel megszűnik a mensi és a szoptatás végéig nem is jön elő
2015. ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
:)
2015. ápr. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tudod nekem is baromira fájt, hosszú éveken keresztül. De elfogadtam, hogy nőnek születettem és ez ezzel jár.

Tedd ezt te is.

Olyan nincs, hogy évekre elmulasztják, csak mert neked nincs kedved hozzá, aztán meg előjön.

Mert ha gondok vannak a szervezeteddel és nincs menzeszed, akkor nagy valószínűséggel a teherbeesésnél is gondjaid lesznek, esetleg össze sem jön.

Tudod ahhoz, hogy valaki rendben legyen és teherbe tudjon esni, ahhoz az kell, hogy a szervezet rendesen működjön, tehát menstruálj. Akkor is, ha fáj.

Másnak is fáj. De eddig még mindenki kibírta.

Sőt, amióta nekem már van egy gyerkőcöm, nem is igazán mondhatnám, hogy fáj. Ha fáj is, beveszek egy fájdalomcsillapítót és gond letudva.:)

2015. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hormonrendszeremmel minden rendben volt eddig is. A méhnyálkahártyám volt túl vékony és képtelen volt megjönni. Most a Provera gyógyszert szedtem 10 napig. A mellékhatása is szörnyű volt, azt kibírtam. De használt is. A gyógyszer nem hat. Meg nagyon ideges vagyok. Amint hozzám szól valaki, ordítanék vele. Pedig nem akarok megbántani senkit.

Az

2015. ápr. 30. 09:26
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint a Provera hatott, mert megjött. Csak a fájdalomcsillapító gyógyszer nem hat.
2015. ápr. 30. 09:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Vagyis így erre gondoltam, hogy levéknyítani a hártyát, majd ha kell a gyerek vissza. Milyen remek volna. De már érzem a gondolat maga kudarcra van ítélve.
2015. ápr. 30. 09:31
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Ne szedj gyógyszereket amíg nem muszáj. Most nem szeretnék újra jönni a betegségipar, gyógyszermaffia történettel.


De logika: jók neked a mellékhatások? Nem. Az előnyös hatás jó? Fogjuk rá.


Az előnyös hatást gyógyszerrel lehet csak elérni? Na ezt mégis ki állítaná? Előbb meg kell nézni vannak-e biztonságosabb módszerek.. ha igen, akkor mit használ az ember? Amit szeretne, de vélhetően logikusan dönt.. :)


Én szerintem nézz utána miért lehet vékony a méhnyálkahártyád, milyen alternatív megoldások lennének erre, hátha fájdalom nélkül is egészséges ciklusod lehetne.. gondolom ez nem hangzik rosszul.


Vannak a hormonháztartás egészségéért kialakított speciális gyakorlatok, kezelések, vannak gyulladáscsökkentő étrendek.. nyilván nem szándékozom itt megjósolni Neked, hogy mi a jó neked vagy mi fog segíteni, de próbálok tippeket adni.

2015. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Anyád és a dokid is jó hlye.


Amint abbahagyod a gyógyszert - mert ha babát terveztek abba kell, nyilván -, felborul a ciklusod, és megint elmehet a havid, ergo nem eshetsz teherbe.


Hormonbogyó helyett inkább teljes körű kivizsgálás kellett volna... hisz alapból nem működsz megfelelően, azért is fáj ilyen pokolian.

2015. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Acélszív, te meg nem írj bromságokat, jó?! Rengeteg nő menstruál szoptatás alatt is... mondjuk 2-3. hótól kezdve.
2015. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!