Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ajánlatos a nőknek az arcot...

Ajánlatos a nőknek az arcot borotválni? Ez komoly?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a cikket olvastam éppen el és nagyon kételkedem benne. Valaki próbálta már? Tényleg nem erősödik meg a szőr? Minden tényleg úgy van, ahogy a cikk írja? (A pattanásokról is?)



2015. máj. 9. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én nem borotválkoznék ha nő lennék! Ismerek borostás nőt, elég taszító.. :D
2015. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora ordas baromságot ritkán olvasni. Az elhajt hámsejteket radírozással tökéletesen el lehet távolítani, a pattanásokat elfertőzi a pengés kaparászás, a borosta pedig milliószor feltűnőbb, mint a pihék...
2015. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, ez így nem igaz, illetve amit előnynek hoz fel, azt minden alap női arctisztító/hidratáló/bőrradír hozza. Igen, a pattanásokra is van kence.
2015. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy akkora baromság. :D

Volt egy lány osztálytársam, aki félt gyantázni, így inkább leborotválta a bajszát. Minél többet borotválta, annál gyorsabban és erősebben nőttek vissza neki a szőrszálak. Ha kezdetektől fogva legyantázta volna mondjuk hideggyantával, akkor egyrészt 1-2 hétig biztosan nem nő vissza(legalábbis alig láthatóan), másrészt nem szúr, mikor visszanő - szerintem abszolút megéri azért a pillanatnyi fájdalomért cserébe, nem beszélve arról, hogy minél többet gyantáz valaki, annál jobban hozzászokik a fájdalomhoz és egy idő után már nem is fáj annyira.

Anyum fodrász és rengeteg kozmetikus ismerőse van, akik a gyantázásra esküsznek - biztosan nem véletlenül.

És ha ez mind nem lenne elég, akkor nézzük meg a férfiakat. Fiatalkorban azért borotválják az arcukat (amikor még épphogy csak szőrösödnek az arcukon), hogy megerősödjenek a szőrszálaik - legalábbis az én fiúbarátaim ezt vallották.

A borotva miért tisztítaná a pólusokat? Ezt nem cáfolom meg, mert nem tudok róla semmit, de nem hallottam még róla.

Az elhalt bőrszövetek meg amúgyis lehámlanak (azt hiszem a bőr egy bizonyos életkorig 26-28 naponta újul meg teljesen), borotválkozás nélkül is.

Gratulálok a bejegyzés írójának... :D

2015. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Én is azért voltam ledöbbenve, mert minden elég abszurdan hatott. Nagyon megkavaró egy ilyen jó érvelési készségekkel rendelkező troll cikkje... Remélem, hogy nem sokakat sikerül átvernie ezzel, különben támad a conchita wurst-szindróma kis hazánkban is... :)

2015. máj. 9. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aham, kicsit utánanéztem a neten, hogy mégis mi ez - no, a jelenség nem trollizmus, hanem valós, Japánból terjed (ki gondolta volna?), és nem csak sima borotválkozásról szól, hanem komplett borbély-kezelésről, ami ott kezdődik, hogy meleg kendő alatt felgőzölik az arcot, bekenik mindenféle jóféle krémmel, aztán speckó habbal, amit leborotválnak, de nem borotvafejjel, hanem rendes pengével, és nem csak a pofit és az állat, hanem az egész arcot, orrostul, homlokostul, fülcimpástul, aztán megint bekenik két három dologgal, és jó a végén a japán hölgy csini lesz.


Ez valóban működik, és szépek tőle DE:

NEM a borotválás aktusától, azt le lehetne cserélni bármilyen bőrradírozásra, mert tulajdonképpen egy egész arcos hámlasztás történik, a hölgyek az EGÉSZ hacacárétól lesznek szépek.

2015. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és 3-4 hetente muszáj megismételniük, ha nem akarnak csubakkává változni.
2015. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor maradjunk annyiba, hogy ez a blog továbbra is megbízhatatlan, alaposan elferdítette ezt a dolgot, amivel többet árt a hiszékenyebb lányoknak, mint használ. Köszönöm az információt! :)
2015. máj. 9. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!