Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól lehet a...

Fogamzásgátlótól lehet a mellemben szúró fájdalom?

Figyelt kérdés

9 hónapja szedek tablettát, kezdettől fogva fájtak a melleim tőle. (Szedés előtt sose fájt, csak közvetlen mensi előtt). Nemrég visszamentem a dokihoz, hogy írjon másikat, mert zavaró a fájdalom, de nem foglalkozott vele, azt mondta, mivel hormonokról van szó, természetes, hogy fáj. Viszont belegondoltam, hogy igazából mindig csak a bal fáj, középen, és szúró fájdalom, már ha enyhén hozzáérek, akkor is. Hiába próbálom hasonlítgatni a kettő mellem, a bal kisebb alapból, így nem tudom másabb-e a bal. Eddig csak elviseltem a fájást, mert úgy tudtam, a daganat nem okoz fájást, a fájásnak hormonális oka van, így nem gondoltam rosszra. De most teljesen megijedtem, mert miért csak az egyik fáj? Teljesen rámjött a pánik :( Viszont a 7 napos szünetben nem szokott így fájni. De ha a hormonoktól van, akkor miért nem ugyanúgy mindkettő fáj?

18/L


2015. máj. 9. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megisjeszteni, de vannak olyan daganatok, amelyek kialakulását a hormonális fogamzásgátlók fokozzák.

Az ösztrogének mint az egyik női nemi hormonok, degíthetik a daganatok kialakulását.

Tapogasd végig a melleidet, és keress benne csomót!

Ha találsz, akkor mond az orvosodnak, és menj el mammográfiára, ha nem akkor is mond el az orvosodnak hogy hogyan fáj, és mikor.


Valószínűleg nem daganat, de jobb biztosra menni. :)

Lehet, hogy csak érzékenyebb vagy a gyógyszerre.

2015. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszer okozza. Lehet hogy ahol fáj, ott van egy begyulladt tejmirigy. Menj el mammográfiára! A hormonnak sok más mellékhatása is lehet. Hiába váltják le a gyógyszert, mindegyikben sok az ösztrogén.
2015. máj. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!