Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Először szedek fogamzásgátló...

Először szedek fogamzásgátló tablettát. Elrontottam a szedését és utólag jöttem rá mivel a nőgyógyász nem adott pontos leírást a szedéséről és félre értettem. Hogy lehet kiküszöböni?

Figyelt kérdés
Ahogy megjött a menstruációm előtte egy nappal bevettem az első pirulát. A vérzésem közben is szedtem és utána olvastam hogy a vérzés közben nem szabad szedni. Nincsenek benne placebo tabletták. Mi tévő legyek? Jelenleg a 8.pirulánál tartok. A nőgyógyászom pedig beteg épp....
2015. máj. 12. 08:45
 1/8 anonim válasza:
Sztem most hagyd abba es kezd el ujra miutan megint elmulik a havid...addig pedig vigyazz magadra!:)
2015. máj. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem első alkalommal úgy kellett, hogy a menstruációm első napján kellett bevennem az első szemet.
2015. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szedd tovább folyamatosan. elvileg bármikor szedhető, csak ha a mensid első napjától szeded, úgy egyből védettséget is ad. Szóval nem rontottál el semmit :)
2015. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne szedj fogamzásgátló tablettát. Nagyon durván össze tudja borogatni a hormonrendszert. Védekezzetek máshogy!
2015. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Muszáj szednem, ugyanis rengeteg a tesztoszteron a szervezetemben,hyperandrogén vagyok és prolaktinémiám van. Ha most nem kezdenek el ösztrogént vinni a szervezetembe,félő hogy nem fogom bírni majd az erős hormonkezelést, ami viszont szükséges ha valaha szeretnék utódot.
2015. máj. 12. 16:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Van hozzá egy 30 oldalas használati útmutató. Lusta vagy olvasni?

Benne van, hogy először akkor kell szedni, amikor megjön. Tehát első napon. Végigszeded a levelet, aztán egy hét szünet. Itt meg kell jönnie. Egy hét szünet után szeded a következő levelet (akár megvan még a mensi, akár már elmúlt). Tehát ha csütörtökön megjön, akkor elkezded csütörtökön szedni. A levél utolsó szemét szerdán veszed be. Egy hét szünet (itt megjön kb 3-4 nap múlva, tehát hétfő-kedd körül), majd megint csütörtökön elkezded szedni, stb.

Jól csináltad, de máskor esetleg olvasd el a betegtájékoztatót, nem gyújtósnak adják. ;)

2015. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, bár a fennköltes kioktató hangnemedre semmi szükség :-) Először egy hónapra kaptam egyetlen levelet a gyógyszertárban ugyanis épp nem volt nálam több pénz, így nem volt szerencsém a betegtájékoztatóhoz.
2015. máj. 13. 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszer betegtájékoztatója fent van a neten, google-ba beütök, egyből kiadja. Máskor keress rá, ha biztosra akarsz menni, mert az ilyen gyógyszerek szedésénél fokozottan fontos, hogy jól szedd.
2015. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!