Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsök ellen...

Menstruációs görcsök ellen milyen gyógysereket ajánlotok? Vízes borogatást szoktam még a hasamra rakni az kicsit enyhíti, ha van még más ötlet nyugodtan mondjátok.

Figyelt kérdés
Nagyon erősen szokott görcsölni a hasam. Járást is megnehezíti. Algoflex m-et szoktam bevenni ilyenkor, de ez se túlzottan használ. Nospát ajánlották még, de az semmit se ér.:S
2010. febr. 25. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

vannak direkt erre lazító tornagyakorlatok. Biztos kaptatok a suliban ilyen felvilágosító kisfüzetet, abban vannak leírva mozdulatok, amik enyhítik a görcsöt. Nekem be szokott válni. Tudom, hogy az embernek olyankor semmi kedve tornázni, de az segít, hidd el. Feküdj a hátadra, húzd fel a térdeidet, aztán hajlítsd őket balra, a törzseddel pedig fordulj jobbra, meg ilyenek. (Remélem, érthetően írtam.)

Nekem az Advil segít, ha nincs lehetőségem kicsit mozogni (a betegtájékoztatóban is benne van, hogy erre is jó).

2010. febr. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy az Algoflex M-mel vigyázz, mert sok más gyógyszerrel nem szabad egyszerre szedni. (Én egyszer figyelmetlen voltam, bevettem mellé az antibiotikumot, és majdnem a mentő vitt el...)
2010. febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hirtelen jönnek a görcsök vagy előbb enyhén, majd egyre erősödnek? Ha utóbbi a helyzet, akkor még időben, akkor vedd be az Algoflexet, amikor alig-alig érzed, csak gyanús az egész.

Én mindenféle agyrém "zenét" szoktam hallgatni, vagy ha lehet, beszélgetek valakivel, minél többet. Hogy eltereljem a figyelmem, valami másra koncentráljak erősen. Igaz, fizikailag nem mulaszt el semmit, de elterelheti a figyelmed, és az már fél siker.

2010. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a meleg esik olyankor nagyon jól. Általában meleg lábos fedőt szoktam vékony lepedőbe, vagy törülközőbe becsavarni és azt teszem a hasamra. Nekem nagyon jó görcsoldó.

21L

2010. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Apranax nekem ez vált be a gyógyszerek terén, de csak receptre kapható
2010. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Rendszeres sport,az a legjobb rá,bármi jó a futástól az aerobikig,csak rendszeresen csináld,legalább egy héten kétszer egy órát,meglátod ,egy -két hónap múlva nem leszel beteg és nem kell így gyógyszert sem szedned!
2010. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszek a rendszeres sport görcsoldó hatásában. Egy kiadós menstruációs fájdalmat leginkább valami forróval és görcsoldó+ nem szteroid gyulladáscsökkentők kombinációjával lehet csökkenteni. Ilyen nem szteroid gyulladáscsökkentő pl: az algoflex is, apranax, Xilox (nekem ez vált be igazán). Ahhoz, hogy elkerüld a fájdalmat el kell kezdeni szedni kb 2 nappal a mensi előtt ezeket a szereket, mert gátolja az ilyenkor erőteljesebb prosztaglandin felszabadulást.

A könnyebb testmozgás (pl jóga) az erősebb görcsök elmúltával valóban sokat javíthat a közérzeten.

2010. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igaza van a 20:46-nak,inkább a rendszeres sport,mint az a sok gyógyszer,nekem is bevált!
2010. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. márc. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!