Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan mondjam el? Valami ötlet?

Hogyan mondjam el? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Szeretnék tampont használni, de nem tudom elmondani anyukámnak. Hogyan mondjam el? Hány éves kortól ajánlatos tampont használni?
2011. aug. 26. 12:43
 1/10 anonim válasza:

Szerintem nyugodtan mondd el anyukádnak. Ő is nőből van, meg fogja érteni, sőt, szerintem még segít is majd.

Csak szólj neki valamikor, amikor négy szem közt vagytok, hogy szeretnéd kipróbálni a tampont is.

Nyugodj meg, nem lesz semmi baj! :)

2011. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de múltkor strandra betéttel akart elküldeni. És szerintem Ő azt hiszi, hogy szűznek nem lehet tampont használni. Most mit tegyek?
2011. aug. 26. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy ide leírtad. Szeretnél tampont használni.
2011. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hány éves kortól ajánlatos?
2011. aug. 26. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Már az első menstruációtól.
2011. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ajánlatos! Akár már az első menszinél is lehet használni, vagy bármikor azután el lehet kezdeni, amugy hány éves vagy, és mikor jött meg az első menszid?

Mondd el nyugodtan anyukádnak! Én is nagyon féltem elmondani, mert anyum is azt hitte, hogy nem leszel szűz tőle stb. És amugy sem nagyon beszélek ilyeneket anyummal! Szóval nagyon nehéz volt szólni neki, de megleppet ahogyan reagált...(jó értelemben), nem volt semmi gond!

Amugy ha megengedi, akkor elötte nagyon fontos a kézmosás, és max 8 órát hagyd bent(habár én nem hagynám 6 óránál többet), és a minivel kezdj! Sok sikert:D

16/L

2011. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1 éve volt az első.

Köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 26. 13:49
 8/10 A kérdező kommentje:
És 13 éves vagyok.
2011. aug. 26. 13:50
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Strandra azért ne menj vele, bár tudom, hogy ezzel nem vagyok "divatos". (fertőzést lehet nagyon csúnyát kapni tamponnal is menzesz alatt)


Egyébként első használatra az applikátoros minit javasolnám, azt a legkönnyebb feltenni. Anyukád nem kellőképpen tájékozott a szűzhártyát illetően, mert nem szakítja át a tampon.

Én megmondanám neki, hogy szeretném kipróbálni és ha ellenkezik, akkor kérd meg, hogy beszéljetek erről gyermeknőgyógyásszal. (van tanácsadás is vizsgálat nélkül)


Egyébként nem jó állandóan tamponozni a kényelmesség ellenére is, ezt a doki is el fogja mondani. Ne törődj a csajokkal, aki állítják, hogy kutya bajuk sincs tőle. (soknak meg van sajnos)

2011. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez szerintem kicsit furi! mert ha az elsőtől (11 vagyook és most kezdtem) akkor 11 évesen is beraksz egy tampont? de azért szerintem egy ilyen 13 évesnek talán először kéne!
2011. szept. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!