Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen osztályon végzik a...

Milyen osztályon végzik a fog, gátló felírása előtti trombózishajlam vizsgálatot? Ez mit takar konkrétabban?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Vérvétel, szóval csak a laborba kell menni a nőgyógyász által adott beutalóval. A véralvadást nézik.
2015. máj. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Laborvizsgálat - vérvétel.

Csak a leggyakrabban előforduló genetikai hajlamosító tényezőre, a Leiden-mutációra szűrnek rá (már ha szűrnek) egy ún. APC rezisztencia vizsgálattal.


Egyes helyeken mindenkit elküldenek (nőgyógyász ad beutalót),

más helyeken csak azokat, akiknek a családi anamnézisében szerepel a trombózis,

megint más helyeken meg senkit se.

2015. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
általában ha mondod a nőgyógyászank elküld egy beutalóval, de mamár vannak magán laborok ahol drága pénzért megcsinálják
2015. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hematológiára kell menni?
2015. máj. 23. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Az tény és való, hogy teljesen csak a hematológián tudnának kivizsgálni (ott nem csak a Leident, hanem az mthfr-t és a prothrombin "okozta" trombózishajlamot is nézhetnék),

de panasz nélkül, családi halmozódás nélkül, "csak" egy fogamzásgátló miatt soha nem jutsz be a TB által finanszírozott rendelésre.


Nőgyógyászon keresztül max. APC-re juthatsz el, ahhoz pedig bármelyik általános laborban leveszik a vért.

2015. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Csak egy alcsinálják.e én azt hittem azt is ott csinálják.
2015. máj. 23. 16:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Alapot csinálnak :)
2015. máj. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!