Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyéb szent könyvek (konkré...

Az egyéb szent könyvek (konkrétabban a Bhagavad-Gita v. Biblia pl. ) rendszeres olvasása milyen hatással van/lehet egy emberre mentális, pszichológiai szempontból? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Most nem a vallás, és egyház érdekel,hanem pszichológiai szempontból tekintve a dolgot.

Az illető nem tagja egyetlen szervezett egyháznak, közösségnek, és nem ragaszkodik szélsőségesen egyik ún. dogmatikához sem.

Csak a szent könyvek tiszta (vagyis egyéb magyarázatok nélkül) szövegét tanulmányozza szövegkörnyezetben.


2009. júl. 13. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nos hát én egy időben olvastam a bibliából részeket. hiszek Istenben, de nem gyakorlom a vallást. nemjárok templomba, stb.

így visszagondolva van némi hatása, de nehéz megfogalmazni. nem ilyen fizikai dolgokra gondolok, mert nemjártam tőle templomba, hanem így ad egy kis belső megnyugvást talán. gondolkodásra késztet, és bizonyos dolgokat talán máshogy is képes vagy látni.

vmi ilyesmi...

2009. júl. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ így legelőször!

Igen, én sem fizikai hatásra gondoltam. És fontos, hogy most csakis a tiszta szövegek hatása érdekelne, és nem az, hogy melyik vallás, egyház mit magyaráz bele. Azért is írtam, hogy mentális, pszichológiai (vagy mondhatjuk lelki) szempontból) szempontból van-e hatása. Ha van, milyen?

Személyes tapasztalatok (is) érdekelnének: pl. milyen volt, amikor rendszeresen olvasott vki szent írásokat, és milyen volt, amikor esetleg felhagyott azok olvasásval, stb.

2009. júl. 13. 01:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Hoppá, bocsánat a felesleges szóismétlésért az előző hozzászólásomban. :)
2009. júl. 13. 01:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én nekem azvolt az érdekes, h a "belemagyarázásokat" sosem fogadtam el. nemértettem egyet, és én másképp értelmezte. sőt, sok szöveget sztem másképp értelmeztem, mint ahogyan azt akarták anno, mikor megírták.

én ezért is nem gyakorlom egyrészről a vallást, mert számomra nem az a vallás, h követek vmit amit mások utasítanak nekem. én úgy szeretek hinni, ahogyan az nekem belülről jön. és hiszek is, de nemszeretem azt, h ehhez szabályok társulnak. a hit számomra nem egy előre leírt, meghatározott, "törvénybe foglalt" valami, hanem egy olyan fogalom, amit belülről jön, és nemlehet meghatározni.

ezért is fordulhatott elő az, h biblia olvasás közben, én tudtam h mit akarnak belém magyarázni, mivel vallásos iskolába jártam, de nekem nemazjött le. egyszerűen máshogy értelmeztem. úgy, ahogyan az belülről jött.

2009. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első voltam amúgy
2009. júl. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az edigi hozzászólásaidat!

Teljesen értem, amit írsz!

Azért is írtam le pluszban még azt is a kérdésemhez, hogy belemagyrázások NÉLKÜL olvasva a szentírásokat (és most legyen az akár a Bhagavad-Gita, akár a Biblia vagy más hasonló írás), a tiszta szöveg hatására vagyok kíváncsi.

(Azért is tettem fel egyébként a "MENTÁLIS egészség" témakörben, és nem a vallás topikban a kérdést :) )

2009. júl. 13. 01:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Én járok imaházba,ott nem magyaráznak bele semmit.Volt,hogy nem jártam,nem olvastam naponta.Úgy éreztem valami hiányzik belőlem,nincs akire számítsak.Aztán ahogy megint jártam boldog lettem,teljesen kitöltötte a lelkem.Tudtam,hogy ha bajom van tudok kihez fordulni (főként Istenhez,de a gyülekezetbe lévő testvérekhez is) Most már rendszeresen járok,szabadnak érzem magam és boldognak.Hála Istennek! Tehát igen,van hatása.Sok ember tapasztalta már.
2009. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!