Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már nem vagyok szűz, de anyám...

Már nem vagyok szűz, de anyám nem tudja, viszont el akar vinni méhnyakrák szűrésre. Hogy vizsgálnak?

Figyelt kérdés
Nem akarom elmondani neki, ez saját probléma, a kérdés most más, kérlek arra válaszoljatok. Ilyenkor mi van? Hogy vizsgál meg a doki? Ha simán azt mondom, hogy még szűz vagyok, akkor is megvizsgál?
2010. febr. 25. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosi titoktartás.
2010. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondhatod neki hogy szűz vagy de amint benéz a lábad közé látni fogja hogy nem. szerintem nem kell semmit mondanod. gondolom anyád nem lesz benn veled. méhnyakrákszűrést szerintem szűz lányokon nem is végeznek, mivel a hüvelyedbe felvezetnek egy eszközt, aminek vulva a neve, abba bele dugnak valami hosszú fülpálcikára hasonlító dolgot és kenetet vesznek.
2010. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szűz lányokon nem végeznek méhnyakrák szűrést mert nincs honnan elkapniuk. Ez a betegség csak a nem szűz lányokat érinti. Szerintem anyukádnak vagy fogalma sincs a méhnyakrákról vagy csak szimplán nem kéne hülyének nézni, mert már régen tudja, hogy nem vagy szűz.
2010. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy szüzek is lehetnek méhnyakrákosok, mivel sajnos, HPV nélkül is kifejlődhet (mint sok más daganat esetében is, az onkovírusok csak az esélyt növelik, de nem egyedüli okozók).

De bizonyított tény, hogy a szexuálisan aktívabbak jobban veszélyben vannak.

2010. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az anyukád nem megy be veled a rendelőbe. Ha be is megy, vszínűleg az orvos kiküldi. Az orvosnak meg nyugodtan elmondhatod, h nemi életet élsz. De az rákszűrés eredményéből anyukád is látni fogja;)
2010. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha szűz vagy nem kell rákszűrés. A HPV előfordulása szűz lányokban szinte 0%. Ezért érdemes őket beoltani ellene...

DE! Mivel nem vagy szűz, érdemes elmenned évenkénti rákszűrésre. Anyukádat hagyd otthon, mond meg neki, hogy nagylány vagy már, nem kell kíséret. Ha mindenképpen menni akar, akkor ne hagyd, hogy bemenjen veled. Mond neki, hogy éppen elég lesz a doki+aszisztens előtt levetkőzni, nem kell oda még 1 ember. Amúgy szerintem ő sem visz be magával, ha nőgyógyászhoz megy.

Vagy mond meg neki, hogy jelentkezzetek be egyszerre, és menjetek be együtt, előbb őt vizsgálja meg a doki, legalább láthatod, hogyan történnek a dolgok... Ebbe tuti nem megy bele.

2010. febr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát nekem nincs ötletem, hogy hogy rázd le az anyukád, de nagyjából erre számíthatsz majd a vizsgálatnál: [link]
2010. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!