Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3. napi vérvétel alapján ez a...

3. napi vérvétel alapján ez a hormonsor jó?

Figyelt kérdés

sTSH: 1,84 uIU/ml

T3: 2,81 pg/ml

T4: 1,17 ng/dl

Prolactin: 11,48 ng/ml

LH: 6,1 mIU/ml

FSH: 8,6 mIU/ml

Estradiol: 52 pg/ml


0 perces inzulin: 6,3 uU/ml

120 perces inzulin: 32,9 uU/ml



2015. máj. 27. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát sztem a 120 perces inzulin magas egy kicsit (?)

Cukor nem volt? A hormonok sztem ok, de így referencia tartomány nélkül nem vagyok biztos:

[link]

iit ellenőrizhetsz pár dolgot?

Van vmi alapetegség vagy gyanú?

2015. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

4 hónapja próbálkozunk babával, de eddig még nem jött össze. Tudom nem sok idő.. de 35 éves vagyok. Éhgyomri cukrot néztek csak, az 5,3 volt. A többi érték a referenciatartományon belül van, illetve az FSH a follikuláris szakaszban a lelet szerint 8,1-ig jó, nekem 8,6, de máshol azt olvastam, hogy 6-9-ig jó.

Gondolom PCOS-t, IR akarja kizárni a doki.

2015. máj. 27. 09:43
 3/8 anonim ***** válasza:

"Gondolom PCOS-t, IR akarja kizárni a doki."

Én is erre gondoltam!

De sztem jobb lett volna egy 3 pontos (azaz lett volna 60 perces cukor, inzulin is benne)

Nőgyógyászati vizsgálaton látott vmi szokatlant?

Próbálkozás azt jelenti hogy csak lazán együtt vagytok vagy esetleg LH teszt hőmérőzés?

2015. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem látott szokatlan, soha nem volt cisztám, nem vagyok túlsúlyos, viszont zsíros pattanásos a bőröm, a hátam...

LH tesztet használok, mutatja is mindig a peteérést, bár a doki szerintem ez sem biztos... Középidős fájdalmat mindig érzek hol a bal, hol a jobb oldalon, de erről is olvastam azt is hogy jó jel, meg azt is hogy nem...

Áprilisban kaptam 5 napig 2x1 Clostilbegytet, a 12. napon volt egy 11 mm-es domináns tüszőm, viszont a peteérés napja most sokkal fájdalmasabb volt mint eddig bármikor (nem is tudtunk emiatt akkor együtt lenni), ezért most nem merte adni gondolom a túlstimulálás miatt inkább azt mondta nézzük akkor meg a hormonokat.

A Clostis hónapban és most is hőhullámom van.. kb. a peteérésig érzem.

2015. máj. 27. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen a tünetek alapján valszeg túlstimulált. AZ LH teszt valóban csak az LH csúcsot mutatja (egyébként az LH csúcs utáni napon van ovu) és nem biztos hogy a tüsző reped illetve hogy ha megrepedt a petesejt életképes (vagy egyáltalán "van valami")

Mindenesetre sok sikert! És hátha jön még nálam okosabb vki! :D

2015. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valami nem stimmel.

Amit én látok, hogy az FSH/LH aránya nagyon eltér. Ezeknek kb. 1:1-hez kellene lennie

2015. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért az LH/FSH 0,7 körül van nincs olyan messze a az 1-től egyébként 0,82-1,12 a referenciatartomány, ok tényleg nem esik bele, bár hogy ez mennyire jelentős eltérés azt nem tudom. Egyébként ez PCOS-ben 2 illetve akár 3 is szokott lenni. (nekem először 3,2 volt)
2015. jún. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Dokim szerint elfogadjuk az FSH-t, mert valójában nem a 3. napon tudtam menni vérvételre, hanem a 6. napon hétvége és Pünkösd miatt.

Viszont a 120 perces inzulinomra ő is mondta, hogy magas kicsit.

Utána olvasgattam ennek a HOMA indexnek is (éhgyomri vércukor szorozva az éhgyomri inzulinnal, osztva 22,5-el. Ha 2 alatt van ez az érték az jó. Nekem 1,4, tehát jó), az alapján meg teljesen jó... szóval nem értem.

2015. jún. 1. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!