Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormonvizsgálatal kapcsolatban...

Hormonvizsgálatal kapcsolatban segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Június elején megyek a Mens Mentisbe endokrinológushoz és nőgyógyászhoz. Az időpontot adó hölggyel abban egyeztem meg, hogy viszek minden eddigi leletet, amit az utóbbi 1-2 hónapban készült.

Mivel még egyik nőgyógyász sem volt arra képes, hogy nézessen egy normális hormonsort, így arra gondoltam, hogy "önerőből" nekilátnék, így már normális leletekkel tudnék mennék a Mens Mentisbe.

Holnap leszek a 3. ciklusnapon, reggel elmegyek vérvételre, az már félsiker, ugye. A 2. vérvételnek, ha jól tudom a 21. napon kellene történnie a nagy könyv szerint, ami azt jelenti, hogy normális 28-30 napos ciklusoknál. De nekem egyáltalán nem normális. Előzőz volt 41 napos, előtte 31 napos, de az mondjuk gyógyszer hatására, tehát teljes káosz, ezért is megyek a Mentisbe. Szóval ilyenkor mi van? Mindenképpen a 21. napon menjek? Vagy akkor csináltassak 3 vérvételt szerintetek? Vagy hogyan? Tudom, hogy én nem vagyok orvos, meg ti sem, csak szeretnék minél felkészültebb lenni, mikor megyek az endokrinológushoz. Köszönök minden NORMÁLIS választ :)



2013. máj. 9. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges megcsináltatnod épp azért mert nem tudod potnosan mikor kéne a következőt. Nekem is késöbb nézték nem a 21. napon mivel nekem is hosszabbak a ciklusaim. (PCOS vagyok) Hogy hányadik napon arra már nem emlékszem. Én most aviva tornázok, nagyon bízok benne hogy sikerrel járok. Sajnos a PCOS kezelése mellett sem sikerült spontán a baba pedig van peteérésem. Most ezért adok esélyt az aviva tornának nagyon sok nőnek ez segített. De mindenképp járj utána mi okozza a problémát.
2013. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 2 hónapja kezdtem náluk, most már a vége felé járok a vizsgálatoknak. Én nőgyógyásznál kezdtem, ő küldött el a 3. napi és a 21. napi vérvételre is, és onnan tovább endokrinológushoz. Hónap végén még lesz egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatom, és akkor meg lesz minden.

Előtte nekem nem volt semmilyen eredményem, de mint látod 2 hónap alatt az összes vizsgálatot megcsinálták.

2013. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, tudom, hogy pikk-pakk megcsinálják ők is, de mivel én nem ott fogom csináltatni a laborvizsgálatokat, tehát jelen esetben a vérvételt, így ezért kérdeztem meg, amit. Még mielőtt bárki nekem támadna, kórházban dolgozok, tehát ha teljesen ingyen meg tudom csináltatni, akkor nem fogok fizetni, ha nem muszáj. Mivel a Mentisben 1100-1800.-/hormon, így szerintem további érvelés felesleges :) Mivel ez egy normális kivizsgálás lesz náluk, így biztos, hogy fognak nézetni hormonsort is, és tök jó lett volna, hogyha tudnék mutatni egy "friss" leletet is. Főleg, hogy nem tudom, hogy addig meg fog-e még jönni, mert sajnos az sem kizárt, annyira össze-visszák a ciklusok, van hogy ki is marad 1-2.


Dejóó, hogy mondtad a petevezeték átjárhatóságit. Valószínűleg nekem is fog kelleni, mivel már az sztk-s nőgyógyász is mondogatta, csak nem lett belőle semmi. Te ott fogod csináltatni náluk? Azt nem tudod véletlenül, hogy azt is elfogadják úgy, hogyha nem náluk csináltatod, mint a vérvételt, vagy azt muszáj ott? Ahogy néztem 55.000Ft, ami azért nem kevés pénz :/

Köszönöm, ha még írsz :)

2013. máj. 9. 14:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj, azt kifelejtettem, hogy ha megtennéd, hogy leírod, hogy milyen vizsgálatokra küldtek, ill. végeztek el, azt nagyon megköszönném :) Eléggé izgulok, hogy mi lesz, és még van 1 hónapom, mire mehetek, ami ilyenkor baromi hosszú idő. Köszönöm :)
2013. máj. 9. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Rögtön először volt egy hüvelyi ultrahang, ott látott a doki valamit, amit polipnak gondolt. Szerencsére elmúlt a következő kontroll ultrahangig.

Ja vett le valamilyen mintákat is az első alkalommal, amiket elküldött tenyésztésre.

Elküldött 3-21 napi vérvételre, nézetett terheléses cukrot is, na ez nálam nem volt rendben, ezért elküldött az endokrinológushoz.

Nála pont ma voltam, gyógyszert írt, diétát, mozgást írt elő. 3 hónap múlva kontroll vérvétel.

Meg kell mennem diétás tanácsadásra is.


Következő menstruáció után pedig lesz a petevezeték átjárhatósági.


Én nem akarok sokfelé járkálni, így mindent ott csináltatok. Nem olcsó, de megéri.

2013. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én decemberben voltam endroklinológusnál. Amikor megjön a menstruálásod 3. napján kell először menni. Aztán kellett venni ovu tesztet. Ahogy le volt írva, úgy kellett 5 napig tesztelgetni. Általában 28 napos egy ciklus, de nyugi nekem sem volt 28 mindig kevesebb. BÁr ha nem csináltam volna meg a tesztet, akkor is ünnep utáni első nap kellett menni, a 21. napon, majd rá következően 23. és a 25. napon. Nekem nem kellett terheléses vizsgálatot csinálni. Szerintem ovu tesztel próbálkozz! Nekem akkor abban a hónapban negatív lett mind az 5! Én az 1. szmú nőgyógyászati klinikán voltam a reprodukciós osztályon. Időpontot kell kérni. Remélem ,hogy segítettem!

2013. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!