Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet hogy megszokásból...

Lehet hogy megszokásból járkálok a wc-re pisilni óránként?

Figyelt kérdés

Már szülés után eltelt több mint másfél év és még mindig gyakran járok wc-re ha érzem hogy kicsit kell és arra fele járok akkor elmegyek a wc-re.

De van mikor 1 dl sem távozik.

Milyen gyakran egészséges pisilni járni?

Ha elmegyek itthonról , előtte mindig pisilok ha kell ha nem, mert ha nem akkor 10 perc múlva úgy érzem hogy majd bepisilok és mégse távozik 1-2 dl-nél több.

Ez inkább fejben berögződött, hogy mindig pisiljek előtte mert nem tudni mikor érek haza és nem szeretek másnál elmenni wc-re.

ha távol vagyok 2-3 órát kb de közben egy kortyot sem szoktam inni így csak a 3-dik órában kell pisilnom és az az első ha hazaértem.

Kicsi a hólyagom vagy rosszul szoktattam magam?

Nincs vese betegségem.



2015. máj. 31. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak most vettem észre a kérdésedet.

Majdnem biztos, hogy van rá megoldás.

Nem hinném, hogy kicsi lenne a hólyagod, inkább rossz szokás következmény lehet. Ha túl gyakran mész pisilni, úgy, hogy ráadásul még nem is kell, akkor azzal arra ösztönzöd a hólyagodat, hogy egyre kisebb teltségnél is vizelési ingert váltson ki.

A hólyag szoktatásával lehet javítani a dolgon, hogy több vizeletet tudjon tartani. Jó, hogy megmérted mennyit szoktál általában pisilni. Ez valóban kevés, bár vannak, akik még kevesebbet, 30-40ml pisilnek kb fél óránként. El kell jutni odáig, hogy csak 500-600 ml után kezdd érezni azt, hogy pisilned kell, vagyis csak 6-7 óránként kelljen pisilned. Ez lenne a normális, és ezt el is lehet érni pár hónap gyakorlás után úgy, hogy közben napi 2-3 liter folyadékot iszol, mert ennyit meg kell inni! Ilyen melegben még többet!

Szóval van megoldás, a hólyag rugalmas és alkalmazkodó szerv, pár hónap alatt átprogramozható az ürítési gyakorisága.

Ha gondolod nagyon szívesen segítek, hogy mit, hogyan kellene csinálni, engem is érdekel milyen gyorsan lehet célba érni.

2015. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!