Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jól csinálta a nőgyógyász...

Jól csinálta a nőgyógyász hogy csak gombára néz kenetet és arra kért tenyésztést? Többi lent

Figyelt kérdés
Már régóta szenvedek valami fertőzéstől így elmentem nőgyógyászhoz.Megnézett majd azt mondta bakteriális fertőzés és felírt valamit,azonban nem múlt el.Megelégeltem hogy mindig ez van így kértem,hogy csináljanak kenetvizsgálatot.Megvizsgált az orvos majd kérdezte hogy múltkor mire írtak gyógyszert.Mondtam hogy bakteriális fertőzésre.Erre mikor vizsgált mondta,hogy ez szerinte gomba lesz de oké,csináljunk akkor kenetvételt.Viszont mikor megkaptam a lapot láttam hogy csak gombára csinálnak tenyésztést(több féle is fel volt sorolva a lapon de kizárólag gombás fertőzésekre).10 nap múlva megyek vissza az eredményért...de picit aggódok,hogy mi van ha nem is az és majd nem mutat ki semmit,így majd megint szenvedhetek úgy hogy nem tudom pontosan mi a bajom.Hallottam olyat is hogy "kevert fertőzés" is lehet.Így hogy évek óta szenvedek nem tartom valószínűnek hogy gombám van kizárólag bár nem értek hozzá és orvos sem vagyok.Mi a véleményetek?

2015. jún. 5. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
megy a spórolás az egészségügyben a tesztekkel. Sajnos a sarkadra kell állni, és sokszor magadat kell diagnosztizálni, mert csesznek kiírni rendesen a vizsgálatokat, vagy csak anélkül kezelnek. A másik lehetőség, hogy mivel AB-t szedtél egyes nézetek szerint 1-2 hétnek el kell telnie, hogy hiteles tenyésztést tudjanak csinálni.
2015. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Előző héten voltam amúgy és azt mondták 10 munkanap.Nem is azzal van a bajom,hogy nem csinálják meg rendesen vagy ilyesmi...de én azért szerettem volna tenyésztést hogy sok fertőzési lehetőség közül pontosan derítsék ki hogy melyiket is kell kezelni.Erre csak gombás fertőzésekre lesz tenyésztés...ráadásul mint írtam még a kenetvételt is nekem kellett kérnem,magától nem csinálta volna,csak felírt volna valami általános gyógyszert :/ Most lényegében csak bízni tudok benne,hogy mégis rájönnek majd milyen fertőzésem van és végre valahára kikezelnek :(
2015. jún. 5. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Én, ha komolyabb bajom van, akkor mindig inkább magánrendelésre megyek, mert hidd el, sokkal normálisabb akkor az orvos. Ha pl. rákszűrésre megyek, akkor mindig siettet, haladjunk, neki nincs ideje beszélgetni mert kinn 30 ember van még, ha délután elmegyek a magánrendelésére, akkor leülünk, megkérdezi mi bajom, kifaggat mindenről. Szóval én a helyedben orvost váltanék és elmennék egy magánrendelésre, ahol nyugodtan elmondhatod mi bajod és mit szeretnél, hidd el nem fog nemet mondani, mert az ilyen betegeket mindig jobban megbecsülik.
2015. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!