Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gond lehet a székletemmel...

Gond lehet a székletemmel vagy ez szorulás? 21L

Figyelt kérdés
Ma az iskolában kellett. Órán jött rám, de csak szünetbe mentem el. A megszokottnál nagyobb, keményebb darabokat kakiltam és enyhén véreztem is. Nem kimondottan erölködtem, de mikor nyomtam kissé megfájdult a záróizmom, éreztem, hogy alul nagyra tágul és húzódott is kakilás közben. Mikor töröltem kisebb vércsíkokat láttam. Raktam be betétet, pedig a menzim még odébb van) Kétszer húztam le mire lement. Kell aggódnom?
2015. jún. 12. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál vizet! Komolyan. Aggódni konkrétan most nem kell úgy ahogy te értetted a kérdést, viszont egyébként igen, mert azért kemény, mert ki vagy száradva, és sok más bajod is lehet ebből.
2015. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel kisse vissza tartottad,meg kemeny volt azert felserthette a nyilasodat
2015. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyan 5 perc alatt végeztem, de többnek tűnt. :-)
2015. jún. 12. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Köztudott, hogy a széklet visszatartás szorulást okoz. Attól lett keményebb a székleted, hogy nem azonnal mentél, mikor rád jött az inger. Megsérülhetett egy kicsit a végbeled a kemény széklettől, de azért figyelj oda, hogy máskor is jelentkezik-e vér.
2015. jún. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-3 hónapja pont így írtam volna le én is a panaszom.

Több kisebb apró kemény, fájdalmas, enyhe vérzés. Folytatódott, és csak 3-4 naponta volt. Dokihoz túl gyáva voltam elmenni, úgyhogy gyógyszertárban kértem segítséget.


Sok sok sok víz fogyasztás (nekem ezzel amúgyis problémám volt, napi fél litert ha ittam, az elvárt 2-3 liter mellett)

Zabpehely

Gyümölcsök, levesek, rendes étkezés, kis mozgás.

Ezek voltak tanácsolva. És adott egy innivalót is, de román nevű, mivel Romániából írok, nem tudom van-e értelme leírjam.

Azután minden reggel fogyasztom a müzlit, a vízzel még mindig problémáim vannak, mozgás van, gyümölcs leves fogyazstás van.

És a széklet keménysége eltűnt, minden reggel van, erőlködés nélkül. Enyhén egy egy halvány csíkban van hogy még véres marad a papír, de ez már egészséges számomra ahhoz képest ami volt.


Nem tudom nálad beválik-e, akarod-e használni, de én leírtam, nekem segített. Jobbulást neked is!


Szintén 21 L

2015. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, örülök, hogy megírtad.

Olyan jó, hogy ti itt vagytok, és van kiktől tanácsot kérnem.

Ma már jobban vagyok, reggel nem fájt, de még éreztem ahol megfeszült tegnap.


Én sem tudtam hirtelen forfuljak-e valakihez. Egyik barátnőm kijött velem a mosdóba akkor szünetben, de nem részleteztem neki min mentem keresztül az alatt a pár perc alatt.

Szerintem már nem is mondom el neki.

2015. jún. 13. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Szívesen, örülök, ha másban nem is, de a megnyugtatásban segíthettem. A nők köreiben gyakori probléma a széklet dolog úgyhogy oda kell figyelni. Ha továbbiakban is gond lenne, alkalmazz pár ilyen tanácsot, és ha nem vagy olyan gyávácska, mint én, akkor doki :)

Szép napot!

2015. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!