Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire veszélyes tamponnal...

Mennyire veszélyes tamponnal strandolni?

Figyelt kérdés
Oszikirándulásra megyünk, de még nem úsztam vele. Milyen nagy a fertőzésveszély? Milyen gyakran kell cserélni? Beleszivárog a víz? Hogyan járjak el ezügyben? Linkek is jöhetnek, ahol erről írnak

2015. jún. 19. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahány nővel beszéltem eddig, mindenkinek más volt a tapasztalata, leírom az enyéimet:


-A fertőzésveszély semmivel nem lett nagyobb, mint alapjából. Sose lett bajom vízben való tamponhasználat után, akár természetes vízben voltam, akár uszodában, igaz tampon nélkül se szokott semmi bajom lenni a vízben, akkor sem, ha utána egész nap a vizes fürdőruhámban vagyok.


-Ajánlott akkor cserélni, amikor kijössz a vízből, mert azért a zsinór nyilván vizes lesz, és az is felvezethet némi nedvességet a tamponba. Ettől függetlenül nekem maga a tampon nem szokott vizes lenni. Fontos, hogy jó mélyre tedd fel, amennyire csak tudod.


-Ha megtelik a tampon, azt én személy szerint nem szoktam érezni, csak amikor már ázik át, plusz az első tampon feltevése után mindig pecsételek kicsit, amíg a maradék vér kifolyik. Ezért javaslom, hogy mivel a fürdőruhában nem tudsz alátenni se rendes betétet, se tisztasági betétet, ne a strandolás előtt közvetlenül tegyed fel a tampont, hanem már előtte pár órával. Így tudni fogod nagyjából, hogy a vérzésedhez képest mennyi időnként kell cserélni, és az átázást ne várd meg (ha 3 óra alatt telik meg, akkor inkább cseréld ki 2 és fél óra után- és ha kijössz a vízből).


-Egy gyakorlati jó tanács: ne csúszdázz vele, nekem volt sajnos rossz tapasztalatom, mert a csúszda felmosta a vizet a hüvelybe, és vele ki a vért a tamponból. Szóval inkább csak ússz meg lubickolj, és akkor nem lesz baj.

2015. jún. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
én a magam példáját tudom megírni neked....ha vérzek ha nem soha nem hagytam ki a strandot van egy nagyon jól bevált trükköm:mielött fel teszem a tampont be kenem canesten krémmel!Soha semmi bajom nem volt még egy egy strandolás után!
2015. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!