Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek felhívnának...

Szerintetek felhívnának nőgyógyászatról csak azért, hogy közöljék, negatív a rákszűrés?

Figyelt kérdés
Emlékeim szerint, mivel sokat kellett nőgyógyászhoz mászkálnom az utóbbi időben, megkérdezte az asszisztensnő, hogy visszamegyek-e 4 hét múlva a rákszűrés eredményéért, vagy csak akkor szóljon telefonon, ha van valami? Mire én azt mondtam, hogy csak szóljon, ha van valami. Már múlt héten is volt egy nem fogadott hívásom, de nem ismertem fel a rendelő számot, és ma sem vettem fel, csak visszahívtam..Mire már egy másik asszisztensnő vette fel, és mondta, hogy valószínűleg a lelet miatt kerestek, és jövő kedden tudok bemenni érte...Kellene aggódnom??mennyire bevett szokás ez, h mondjuk akkor is felhívnak, ha minden ok? És ha baj van, akkor az csak rák lehet?? 24 éves vagyok..bár tudom, ez sajnos nem számít..
2015. jún. 23. 19:57
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, és azt tudom, hogy candidás vagyok, az már ugye a kenetből kiderült, tehát emiatt nem hívhattak.
2015. jún. 23. 20:00
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk semmit nem mondanak telefonon, a leletért személyesen be kell menni. Az is lehet, hogy csak egy kisebb gyulladásod volt a kenet levételkor, és emiatt nem árt megismételni a vizsgálatot.

Szerintem ne aggódj előre, hanem minél előbb menj el a leletért.

2015. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos nincs ilyen összefüggés. A nagyapám a pozitív lelet miatt se hívták fel annak idején, anyukám nőgyógyásza mindig telefonál neki, de például az enyém sosem.

Szóval szerintem ne aggódj, valószínűleg egyszerűen rendes az asszisztens :)

2015. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy onnan jött a hivás?

Nálunk csak akkor szolnak ha valami van. A magán nőgyogyaszom ir smst akkor is ha negativ.a masikat fel kell hivni.mindenhol mas a szokas.

De ne parazz tulsagosan be mert mivel candidad van lehet hogy amiatt korlatozott értékű a kenet vagy "csak" gyulladást jelez

2015. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy onnan, mert visszahívtam, és mondta is az orvosom nevét, hogy ők szoktak arról a számról hívni. Én nem leszek itthon, de meghatalmazással anyukám ugye át tudja venni a leletet, ha előre megbeszélem velük telefonon?
2015. jún. 23. 20:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak kedden rendel..Elmennék én még a héten, mert nekem aztán mindegy, melyik orvoshoz megyek, csak kapjam meg a leletemet, h megnyugodhassak. De állítólag más orvos nem adhatja ki, csak aki a vizsgálatot végezte.
2015. jún. 23. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet hogy meg kell ismételni, mert nem sikerült az előző mintavétel, vagy elszúrták a laborban.

Én már jártam így.

2015. jún. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, hogy más orvos nem adhatja ki a leleltet, eleve szokott lenni leletkiadó ablak.

De ha mégis az orvostól kapod, akkor is, ha az az orvos elmegy egy hónap szabadságra, netán beteg, akkor senki nem értesül az eredményéről? Ugyan már! Ezt ne hidd el nekik!

2015. júl. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az asszisztensnőt kérdeztem, és azt mondta, hogy ő nem szokta más orvos leletét kiadni, csak azét, akihez ő tartozik..Nekem is fura, de igazából már tárgytalan, P2 lett az eredmény, és van valami gyulladás, de semmi komoly.
2015. júl. 3. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!