Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 40 vagy annál több napos ciklus?

40 vagy annál több napos ciklus?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és kb. 1,5 éve menstruálok.Eddig mindig mikor megjött rászámoltam 28 napot,hogy tudjam mikorra számítsak rá.Most már vezetem naptárban és most a 40. napra jött meg,de eddig is mindig később jött meg mint ahogy kellett volna.Lehet,hogy még nem állt be és rendszertelen vagy esetleg ez valamilyen betegség?
2015. júl. 10. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeres, akkor nincs baj, akkor sem, ha 40 napos egy ciklus.
2015. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A 40 naposra azert nem mondanam hogy olyan remek, nagy valoszinuseggel anovulacios (ovu nelkuli = termeketken) ciklus az ilyen. De egyreszt 16 evesen meg nem kell hogy tokeletes legyen,

masreszt valoban nem kell 28 naposnak lennie (az csak a tankonyvi ciklus hossza, amivel a nok mindossze 25 %-a rendelkezik)!


Akkor jo, ha minden honapban 21 es 36 nap kozott, par nap elteressel mindig atlagosan ugyanannyira jon meg.

Tehat pl.: 31 es 34 kozott.

Ekkor rendszeres es beallt, es ebbe belefer az is, ha idonkent egy-egy hosszabb vagy rovidebb ciklust tapasztalsz!


Vezesd tovabbra is!

2015. júl. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még éppen belefér. Később ez lehet hogy rövidül majd.
2015. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nekem 42 naposak és van gyerekem, tehát ovulációm is nyilván...
2015. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a 40 nap olyan határeset. Még csak 16 éves vagy, ez szerintem nem gond.
2015. júl. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1!

Nem azt mondtam, hogy azzal már nem is lehet, de kisebb az esély. Tudom, hogy van, akinek még 60-nal is összejön, de azért nem ez a jellemző.

2015. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

semmi gond nincs még ebben a korban rendszertelen sőt ki is maradhat,

nekem is rendszertelen és van hogy 40 napos, pedig már 26 vagyok, sogornömnek szülés után vált csak rendszeressé

2015. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor megnyugodtam hogy nem kell nőgyógyászhoz mennem.
2015. júl. 11. 22:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem eléggé össze-vissza szokott lenni. 30-45 nap között váltakozik, pedig 20 vagyok, és már 13 éves korom óta megvan. Elvileg semmi bajom nincs, max még nem rendeződtek a hormonjaim.
2016. jan. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!