Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV vírus estén, ha nincs...

HPV vírus estén, ha nincs konkrét tünete, csak vírushordozó valaki, lehet valamit tenni, hogy a vírus eltűnjön a szervezetből?

Figyelt kérdés
Ex-páromnak kiderült, h HPV vírusa van, szemölcsei is előjöttek. Rajtam még nem jött ki semmi. Ha elmegyek HPV tesztre és kiderül, h megfertőzött, akkor milyen kezelést tudnak adni? Vagy nincs ilyen kezelés, csak megtudom, h én is elkaptam?

2015. júl. 16. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
A szemölcsre van kezelés, a vírust a szervezet győzi le 1-2 év alatt.
2015. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha legyőzi, nem pedig "elbújik", és bizonyos típusai évek/évtizedek múlva akár rákos elburjánzást is okozhatnak.

Nekem szemölcseim voltak, gyógyszert kellett szednem 1 hónapig elég szigorú beosztásban, ami elvileg kiirtotta a vírust. Mindenesetre azok a szemölcsök bő 5 éve nem jöttek elő.

2015. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Szóval akkor elvileg ki is lehet irtani őket, meg a szervezet is végzi a munkáját. Remélem.

Ilyen alattomos kis vírusokat :/

2015. júl. 16. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Vírus ellen nincsen gyógyszer, szóval nem írtja ki semmi. Tüneti kezelést lehet alkalmazni a szemölcsök ellen, de a szervezetben megmaradnak. Ritka az hogy valaki egész életére hordozó marad, de ilyen esetben nem is jelentkeznek súlyos tünetek, csak mindig fertőzőképes leszel.
2015. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!