Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy menstruáció...

Normális, hogy menstruáció alatt nagyon fel vagyok puffadva és sokszor hasmenésem van?

Figyelt kérdés
Annyira fel vagyok puffadva ilyenkor, akkora a hasam, mintha terhes lennék. Ráadásul egyfolytában pukiznom kell, amit elég kellemetlen és nehéz visszatartani vagy mérsékelni, főleg mikor a barátom is ilyenkor van nálam. És néha csak úgy egyik pillanatról a másikra ilyenkor megy a hasam. Ez normális? Másnak is szokott ilyen lenni? Mit lehet vele tenni?
2015. júl. 16. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Detto, ugyanezek a tünetek, barátomnak mondom hogyha ennyire zavar, akkor addig legyünk távol egymástól, de nem fogok 2 percenként azért felállni, mert pukiznom kell :D azóta halkan a popsimat széthúzva engedem ki a levegőt, a hasmenés nálam is alap sajnos :/ puffadást csak a 2.-3. napban érzem, de egyik pillanatban éhes vagyok, ha kaja van előttem, akkor hányni tudnék.. sajnos így működik ez, fel a fejjel
2015. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem megy a hasam, de jól fel vagyok puffadva. Kétszer-háromszor megyek "nagy wc-zni", de ennyi. Ez is csak maximum, van, hogy csak egyszer.

Ha nagyon vészes az állapot, akkor valami hasmenés elleni gyógyszer jó lehet, és igyál sok folyadékot, lehetőleg vizet. Elvileg a testmozgás is jó, mert enyhíti a görcsöket (hasmenését is). Én mindig neki állok takarítani ha megjön, így gyógyszert se kell bevennem, legfeljebb egyet az elején.

2015. júl. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, normális.

Eleve jellemző ilyenkor a szervezetre a folyadék-visszatartás, ezért hízhatsz látszólag akár 2-3 kilót is, és a puffadás is ezért van.

A hasmenéses tüneteket pedig az ilyenkor jellemző alhasi vérbőség okozza.

2015. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!