Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs "depresszióra",...

Menstruációs "depresszióra", idegességre van valamilyen gyógynövény?

Figyelt kérdés

Januárban volt egy nőgyógy műtétem, melynek következtében teljesen megváltozott a ciklusom: addig meg se éreztem, azt se tudtam mi az a menstruációs görcs, semmi bajom nem volt. Azóta viszont érzelmileg hullámzom a ciklus alatt, tegnap este pl.órákig bőgtem minden ok nélkül. Érezhetően ingerültebb, türelmetlenebb is vagyok...

Plusz iszonyatos görcseim is vannak, de ez elvileg el fog múlni...

29N



2015. júl. 17. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Az egyik legjobb cikk:

[link]


Alternatív megoldáshoz: Schüssler sókat olvasd át, lehet, találsz köztük jót (ezek olyanok, mint a vitaminok, vagyis a szervezetben amúgy is vannak, csak néha kell belőlük egy kis kiegészítés.)


Ebből leginkább a mozgást ajánlom. Ha tudsz fussál, vegyél otthonra egy szobakerékpárt, járj le konditerembe, tanulj táncot, hastáncot, NIA nagyon jó.


Speciálisabb a Kriston intim torna, az Aviva torna.


Nekem már egy jóindulatú daganat megoldotta ezt a problémát, viszont nagyon változatos szakaszaim voltak azelőtt. Volt, hogy a gyógyszerért nem tudtam az éjjeliszekrényig nyúlni és volt, hogy észre sem vettem ha jött. A torna, mozgás mindig segített a görcsös szakaszoknál. Ráadásul a depi ellen is jó. Ha esetleg találsz egy jó közösséget is, az még ad hozzá egy pluszt. Sok sikert :)

2015. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat!

Sportolok. Nem keveset :P Lovagolok, futok (terepen), teljesítménytúrára járok, bringázom. De a görcseim olyan erősek voltak, hogy mozgás közben is összerántott...

2015. júl. 17. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Akkor Aviva és Kriston és a cikkben leírt többi módszer.


Meg amikor érzed, hogy rosszabb, fájdogál már vehetsz be görcsoldót. Semmi értelme a szenvedésnek és a havi 1-2 napi gyógyszerhez nem szokhatsz hozzá.


És még egy.. most kattant be hogy műtéted volt! Nézesd meg magad ultrahanggal, mert lehet, hogy endometriozisod van. Műtétek után előfordulhat.

2015. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Görcsoldó alap, amikor érzem, hogy indul, akkor 2 szem nospa forte...

Biztosan nincs endometiozisom, mert januárban volt a műtétem, csomó kontroll, aztán áprilisban volt még egy, utána is csomó kontroll. Legutóbbi kontroll (uh-val együtt) egy napja volt, és minden tökéletes. A görcsök tényleg csitulnak, de még mindig nagyon fáj... Spirál lett feltéve 2 hónapja, ez erősítette fel a görcsöket, de ez el is fog múlni...elvileg. :)

Köszi a hasznos tanácsokat :) A cikket elolvastam, ki fogom próbálni a benne leírtakat:)

2015. júl. 17. 10:53
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
orbánfű tea, citromfű tea
2015. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!