Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Fogamzásgátló tabletta...

SOS! Fogamzásgátló tabletta szedése alatt kimaradt vérzés, Normális?

Figyelt kérdés

3 hónapja szedek fogamzásgátlót, vetélésem volt áprilisban, így azóta nagyon figyelek a védekezésre.

A vetélés utáni első vérzés első napján kezdtem el szedni, ahogy az orvosom mondta, akkor 15 napig véreztem, a háziorvosom írt fel akkor Ergam cseppeket, attól múlott el, azt mondta ez normális ilyenkor. Következő menzesz napra pontosan jött meg, de csak 3 napig tartott és nagyon gyenge volt, utána 10 nappal előbb jött meg és 10 napig tartott (Pont akkor múlt el, mikor meg kellett volna jönnie) igy akkor nem hagytam ki a 7 napot, hanem egyből szedtem a kövi levéllel. most pénteken vettem be az utolsót, de azóta sem jött meg. Mi lehet ennek az oka? Szerdán megyek dokihoz, de addig is érdekel, hátha járt már valaki hasonlóan. Köszönöm előre is



2015. júl. 19. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem hagytál szüntetet? Az orvos mondta? Azért nem jött meg mert ezzel, hogy nem hagytál ki, teljesen felborítottad a rendet. Ráadásul csak most kezdted el és vetéltél is, nem várhatod, hogy azonnal tökéletesen működjön. Ja és nem kötelező azonnal megjönnie ahogy abbahagyod, a szünet bármelyik napján megjöhet és teljesen természetes, hogy a gyógyszertől rövidebb ideig tart. De nem értem, a tájékozatót nem olvastad el??
2015. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen elolvastam, így tudom, hogy bár nem a legjobb dolog, de így lehet késleltetni a vérzést. azért csináltam igy, mert a 2. levél szedésének a 11. napján megjött és eltartott egészen a 2. levél végéig. Persze, lehet, hogy nem volt jó ötlet, de azon már nem tudok változtatni, viszont most kicsit megijedtem, félek, nehogy még igy is terhes legyek. Pontosan mindig ugyan abban az időben szedtem be, nem volt sem hasmenésem, nem hánytam és semmiféle gyógyszert nem szedek.
2015. júl. 19. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, a szünet bármelyik napján megjöhet, az hogy péntek (vagyis szombat) óta nem jött meg, az semmi. Gyógyszerrel csak akkor fog percre pontosan megjönni ha úgy is szeded be. Azzal hogy nem hagytál szünetet, felborítottad a rendet, akkor is ha percre pontosan veszed be. Több hatóanyag van a szervezetedben, lassabbak ürül ki.
2015. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!