Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/nők, nálatok mennyire...

Lányok/nők, nálatok mennyire pontos a menstruáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nálam nagyon ritka, hogy pontosan jöjjön meg, általában a minimum, az az 5-10 napos csúszás. De olyan is előfordul, hogy fél hónapot/hónapot csúszik/kimarad. Nem szedek semmilyen gyógyszert, nincs szexuális életem, szűz vagyok.

Nálatok hogyan szokott lenni? És nálam ez mennyire normális?

Előre is köszönök minden normális, ehhez kapcsolódó választ!

19/L



2015. júl. 22. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Mihez kepest csuszik 5-10napod? Mert lehet h csak hosszabb a ciklusod. Mindenesetre nem artana felkeresned egy nogyogyaszt, jo indulatu ciszta is okozhatja, ami tavozik altalaban menzeszkor. Kerdesedre valaszom: nekem 12 evesen jott meg, azota is oramu pontos volt, 28napra, kiveve egyszer: akkor kesett egy hetet. 21evesen kezdtem fogamzasgatlot szedni, azota is ugyanugy pontos- sot igy mar kb orara pontosan tudom h mikor jon meg.
2015. júl. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, hogy mihez képest! Ha mindig csúszik, akkor sosem csúszik!


Nekem jellemzően (átlagban) 30-32 napra jön, de előfordul 26, 36 napos is. Ez teljesen normálisnak, rendszeresnek számít. Első próbálkozásra sikerült a terhesség is.

2015. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amióta szedem a pajzsmirigyemre a gyógyszert, azóta beállt és 28. napra jön meg

15/L

2015. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen -5 +5 nap között szokott csúszni, ez az intervallum. Ritkán napra pontos.
2015. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Néhány napot szokott csúszkálni, azt hiszem (sosem írom fel, mikor jön meg, sokat nem érnék vele, hisz nem pontos, viszont az eleje olyan gyenge, hogy van időm észrevenni).

Ez teljesen normális, ahogy a közel sem 28 napos ciklus is...

A kimaradás már nem az.

Viszont a hossz és intenzitás változása megint előfordulhat s szerintem normális is.

2015. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől!! Igen, bocsánat, valóban nem mindegy, hogy mihez képest 5-10 napos csúszás.:) Ezt a 28 naphoz képest írtam. Valamikor megjön 28-30 nap körül, viszont legtöbbször ehhez képest csúszik. A pár nappal ide vagy oda annyira nem is lenne gondom persze, csak tényleg amikor fél hónapot csúszik/kimarad egy hónapban...
2015. júl. 23. 01:40
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ha ritkabban jon 28-30-ra, es gyakrabban 5-10-el tobbre, akkor nehogy mar a 28-hoz szamolj!

A sajat atlagodhoz kell!

A 28 csak a tankonyvi ciklushossz!

Magadat szivatod, ha ahhoz nezed, mikozben neked (teljesen normslisan) hosszabb.

2015. júl. 23. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: De mondom, ahhoz képest is sokkal többet csúszik, amikor fél hónappal csúszik! És sajnos gyakran előfordul.
2015. júl. 23. 03:20
 9/10 A kérdező kommentje:

Amúgy azért 28-30 nappal számolok inkább, mivel olyan is előfordul, hogy pont úgy jön meg, és nem ahhoz képest 5-10 napra. Viszont ha mondjuk azzal a kb. 35-38 nappal számolok mondjuk, akkor olyan esetekben, amikor 28 körül jön meg, csak úgy elönt, és az meg eléggé kellemetlen. Szóval ez amolyan elővigyázatosság. (28 nap előtt meg soha nem szokott megjönni.)

De azért a fél hónap/hónap szerintem nem normális, ezért érdeklődtem, hogy Nálatok hogy szokott lenni, szokott-e ekkora csúszás is lenni...

2015. júl. 23. 03:24
 10/10 A kérdező kommentje:
*bocs kétszer írtam a "mondjuk"-ot, véletlen volt :)
2015. júl. 23. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!