Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érszűkület 17 évesen vagy...

Érszűkület 17 évesen vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj mindkét lábam, vagyis inkább nehezek. Éjszaka többször is keltem miatta annyira fájt. Reggel szintén, tehát nem terhelésre jelentkezik az biztos. Most megvan a menstruációm, azért jelentkezik ennyire fokozottan, de máskor is előfordult már. Nektek volt ilyen? Mi a megoldás?
2015. júl. 22. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen életmódot folytatsz.


Édesanyámat műtötték ezzel, ülő munkát végez több, mint 20 éve, neki gyakran zsibbadt a lába, valamint mindig be volt dagadva. Mielőtt megmondták neki, hogy ez van, vérnyomást mértek benne és az egyik lábában jóval alacsonyabb volt, hidegebb is volt az a lába. Szerencsére hamar kiírták akkor műtétre, pedig jó félévig biztos szenvedett miatt. Az egyik kórházi szobatársának viszont amputálták a lábát, mert nagyon elhanyagolta, nem foglalkozott vele, előtte nem hagyta megműttetni. Nem ijesztgetés miatt írtam, csak nem lehet félvállról venni.


Más is okozhatja, hogy fáj mindkét lábad, jelenleg pl. a menstruáció, akkor nekem is majd' leszakad mindkettő.


Ha biztosat akarsz tudni, menj el az orvoshoz. Nekem nem csak menstruáció idején, hanem pl. front idején is hasonló az érzés, mert nem valami jók a lábaim, főleg térd részen.


Szóval igen, szerintem túl gondolod, de menj orvoshoz, ő jobban meg tud nyugtatni, mint én. Hidd el, sok minden okozhatja. A te korodban ez ritka, ahogy írtam, életmód függő. Milyen életmódot folytatsz amúgy?

2015. júl. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Kizárt hogy érszűkületed legyen, szerintem csak simán nősz. :)
2015. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Orvoshoz is el fogok menni, anyu is azt mondta, ha elmúlik a menstruációm mindenképp nézessem meg, csak most megijedtem kicsit. Igazából sokat sportolok, 1 éve még versenyszerűen folytattam, de közben sohasem fáj. Ha a tanulást annak vehetjük, akkor "ülőmunkát" végzek. Amit tudok hogy negatívum, hogy elég kevés zöldséget-gyümölcsöt eszem, ezen próbálok javítani. :)
2015. júl. 22. 09:00
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 jó egészséget anyukádnak:)
2015. júl. 22. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kizárt?

Az érszűkület lehet veleszületett is. Nekem 16 évesen az agyamban fedeztek fel egyet. Ezzel magyarázták végül a fejfájásomat.

A lábam is már gyerekkorom óta visszeres, ez is örökletes.


Ugyanakkor kérdező, simán okozhatja a panaszaidat ez a nagy meleg is. Vagy akár magnéziumhiány is kiválthat éjszakai lábikrafájdalmat, görcsöt.


Ha esetleg túlsúlyod van, mozgásszegény életmódot folytatsz, dohányzol... ezek már fiatalon is befolyásolhatják az ereid állapotát.

Nem árt azt is tudni, hogy a családban volt-e valakinek trombózisa.

2015. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves vagy. :)


Egyet értek anyukáddal, mihelyt elmúlik a menstruációd, menj el az orvoshoz és mondd el neki a panaszaidat. Soha nem tudni.

Az is lehet, hogy a sport miatt lett valamilyen a lábad, attól függ mit sportolsz, az is terhelheti. Vagy igen, ott van még a visszér, még ha nincsenek is dudorok a lábadon.

A magnéziumhiányban is igaza van az előttem szólónak. Az is kiválthat ilyen görcsöket.


Jobbulást kívánok és jó egészséget!

2015. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. júl. 22. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!