Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellékvese túlműködés?

Mellékvese túlműködés?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta szenvedek túlzott szőrösödéstől, serdülőkorban pedig jött a zsíros bőr pattanásokkal, ami azóta is fennáll. Télen egy különösen nehéz vizsgaidőszak után a fejbőröm is begyulladt. Ez elmúlt, de naponta mosnom kell, annyira zsírosodik... Hajam is elkezdett hullani és kiderült, hogy súlyos vas- és D-vitamin hiányom, valamint autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van. Ezekre kezelést kapok, azóta jobb lett, de nagyon félek a hormonális kopaszodástól. Szintén a hajam miatt készült részletes hormonvizsgálat, ami egyértelműen mellékvese túlműködést igazolt (petefészkeim teljesen rendben, PCOS kizárva). Az endokrinológusom nem ad rá semmit, a stresszre fogja (8 éves korom óta?!), de elküldött hasi ultrahangra. Lehet ezt egyáltalán kezelni? Annyira jó lenne megszabadulni végre a szőrszálaktól, sok év után igazán nőnek érezném magam. Ha a mellékvesém nem lenne hibás, teljesen normális hormonértékeim lennének :(

Megnyugtató tapasztalatokra lenne szükségem e téren.

24/L



2015. júl. 22. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Eléggé hasonló cipőben járok én is. Nálam kb. 17 éves koromban kezdődött a szőrösödés, illetve viszonylag zsíros volt a bőröm/hajam és pattanásaim is voltak, de ezek a problémák azért még belefértek a normális, kamaszkori kategóriába, kivéve a szőrösödést (has, derék, láb végig, stb...). A PCOS-t, inzulin rezisztenciát nálam is kizárták, terheléses cukorvizsgálattal és ultrahanggal, a pajzsmirigyemmel is minden teljesen rendben van. Az endokrinológus szerint biztosan mellékvese eredetű (nem volt egyik hormonszintem sem túl kirívó, ezért lehet hogy a kötőfehérjékből van hiány és ezek okozzák a tüneteket), de itt elfogyott a pénzem, mivel csak az, hogy rám nézzen 10 ezer ft. és akkor még nem csináltak semmi vizsgálatot. Most lassan 1 éve Cypromix-et szedek, amit tudom, hogy erős gyógyszer, stb. de az sem normális, hogy szőrösen éljem az életem, ill. gondolom nem is egészséges, ha nincsenek rendben a hormonjaim, így inkább minden nap beveszem a bogyót és látható a változás, a pattanások teljesen elmúltak, a hajam nem zsros és a szőrmennyiség is jelentősen csökken. Tudom, hogy ez csak tüneti kezelés, de legalább pár szép évem legyen, elegem van már a takargatásból, szégyenből. (23L)
2015. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én nem szívesen szednék fogamzásgátlót, mivel a petefészkeim teljesen jól működnek és szeretném, ha ez így is maradna...illetve régebben kipróbáltam többfélét is és nagyon rosszul voltam. De, ha más megoldás nincs, komolyan ez lesz a vége nálam is (bár van egy gyógyszer, amivel elnyomható a mellékvese hormontermelése, ebben reménykedek még - nekem kirívó értékeim vannak). Nem akarok szőrös és kopasz lenni, az egyszer biztos. Androsztendiont, DHEAS-t néztek nálad?
2015. aug. 4. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de majd előkeresem a papírokat és megnézem/megírom. :)
2015. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos, azóta alakultak a dolgok. Pajzsmirigy gyógyszert amióta szedem, a tesztoszteron értékem nagyon alacsony lett, tehát gondolom a többi érték is normalizálódott. A hajam/fejbőröm viszont egyáltalán nem javul.
2015. szept. 30. 01:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Update: a tesztoszteron értékem nem tudom, akkor mitől lett alacsony, de azóta újból magas értéket produkáltam + szintén magas DHEAS, androsztendion. Megállapították nálam a későn felfedezett CAH betegséget, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy a mellékvese genetikai hiba miatt túl sok férfihormont termel. Van rá gyógyszer. Remélem ezzel másoknak is segítek!
2016. jan. 26. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!