Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy túlműkődésetek...

Pajzsmirigy túlműkődésetek mennyi idő után jött helyre, szintre gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

nyár óta kezelnek, 3 havonta megyek, de a tshm még mindig ugyanannyi, :( nem lehet gyakrabban állítani a dózist?

szeretnénk már kisbabát



2012. nov. 21. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Hát, ha legközelebb is ugyanannyi a tsh akkor kérj erősebb gyógyszert vagy nagyobb dózist.
2012. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A tiroxin egy nagyon lusta hormon, idő kell neki míg át áll,ez néha 1 évig is eltart, hiába kéred, hogy havonta menj az eredmény nem fog változni.

A túlműködést úgy tudják kezelni, hogy lelassítják, viszont szintbe hozni nem tudják mindig, van amikor visszaesik és átmegy alulműködésbe, ezt viszont gyógyszerrel nagyon jól tudják kezelni, szinten tartható csak a hátulütő az hogy élettartam végig gyógyszert kell szedni.

2012. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, hogy a túlműkődésnél nem kell életünk végéig gyógyszert szedni, csak az alulműkődésnél. A túlmúkődésnél sokan el tudják hagyni a gyógyszert. Nekem több ismerősöm van ezzel így.

de mit bánom is én, ha szednem kell naponta egy bogyót, nem érdekel.

akkor így hogyan lesz babám, ha sosem lesz szinten?


havonta azért gondoltam, hogy nézni kéne, mert akkor lehet növelni a dózist, ha egy hóanap után nincs változás.


Csak már kezdek türelmetlen lenni, hisz az idő meg telik.

én meg már nyár óta szedem.

és csak a 73 és a 74 jó.

2012. nov. 21. 13:37
 4/4 Eggggi válasza:
Nekem azonnal reagált a metotyrinre a szervezetem (persze 3 hétig várni kellett, ezt előre mondta a doki)Csodálkozott is az orvos, mert azt mondta, hogy ritka az ilyen gyors javulás. 2 év kellett, mire elhagytam a gyógyszert (bár már hónapokkal előtte a jó tartományban voltak az eredményeim), ez volt tavaly nyáron. Eddig minden rendben volt, de most vissza estem és meg akar műteni, mert ezek szerint nem tudok belőle kigyógyulni. Ja és mi is már majdnem két éve próbálkozunk a tesóval.
2012. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!