Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól ajánljátok a tampont?

Mikortól ajánljátok a tampont?

Figyelt kérdés
Mitől függ? Kortól? Vagy hogy mióta menstruálok? Amúgy 12 vagyok és (idén) május 30-án jött meg először.

2015. júl. 22. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Leginkább a szüzesség elvesztésétől, mivel a szűzhártya akadályozó tényező.
2015. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 10 és fél évesen jött meg először, 14 voltam, mikor először tampont használtam.

Korábban nem igazán mertem, vagy akartam.

De akkor kipróbáltam, elsőre sikerült a felhelyezés, nem volt vele semmi gondom, így azóta azt használok. Nekem a betét nagyon kényelmetlen volt, nem szerettem.

Viszont még szűz voltam, addig minit használtam.

Igazából fogtam a tájékoztatót, ami a dobozban van, elolvastam, hogy kell felhelyezni, hogy kell helyesen használni, így soha nem volt gondom tőle.

Hogy mikortól ajánlom? Passz. De 12 évesen szerintem még nem. 14 évesen szerintem jobban tisztában leszel a saját testeddel, addigra már a menstruációdat is kitapasztalod. De ha te most kipróbálod, hát próbáld.

2015. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, mivel most vagyok egy táborban (úszó), és most menstruálook, ezért igen használok ezen a héten. Elsőre sikerült, nincs vele gondom. A szüzesség elvesztése az tévhit! [link] (Keresd meg, nem hosszú, nyugi!)

A kérdés, hogy szokjak rá, vagy ne? :D

2015. júl. 22. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tévhit, sokféle szűzhártya van, az enyémen max. a mini negyede ment volna át.
2015. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem tévhit, sokféle szűzhártya van, az enyémen max. a mini negyede ment volna át."

Abban az értelemben tévhit, hogy általánosságban nem lehet azt mondani, hogy a szűzhártya bárkit akadályozna a tamponhasználatban, mivel attól még felmegy, az megint más dolog, hogy egyénenként okozhat ez gondot, mert mások vagyunk.

2015. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen kezdtem el menstruálni, és egyből használtam, pedig szűz voltam. Versenysport mellett más lehetőségem nem volt.

Soha semmi gond nem volt vele.

2015. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is versenysportolok (rocky, lánytorna, Mountain Bike, mellette hipp-hopp, fitness)
2015. júl. 22. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!