Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell használni intim mosakodót...

Kell használni intim mosakodót? Annyi mindent olvastam már, hogy nem tudom eldönteni, hogy vegyek-e pl- Lactacydot vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 15:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Szóval ismersz pár igénytelen nőt, és már rögtön minden nő az lesz? Érdekes, nekem nem jön ki bűz a szoknyám alól.

És vajon miért volt 3 feleséged? Mert ilyen idióta vagy...

2015. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Megsúgom: a nemi szervek izzadását ez az intim mosakodó nem fogja megszüntetni. 40 fokban intimbetétben meg műszálas bugyiban minden puni szagos lesz, a lactacydos is, a nap végére. Ugyanez áll viszont a kukikra is. Nem kell bugyit hordani nyáron nagy melegben, betétet meg pláne nem, és akkor jobb lesz a helyzet.
2015. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Azert volt 3 felesegem, mert en nem csak beszelgetek az eletrol, hanem elem is :) Ha megnyugtat, mindharom exemmel a mai napig jo a kapcsolatom es azt is elarulom, hogy nem alberletekben szoktam osszebutorozni szutyadekokkal.
2015. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Elég szánalmas figura lehetsz, ha ez maradt neked az életből hogy itt csorgatod a nyálad a problémáinkon. Pfujj..
2015. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Csak tanacsot adtam, mert latom, hogy a sotetben tapogatoztok :) Vak vezeti vilagtalant :P
2015. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

34-es


Szerintem az eletem minden pillanatat elcserelned a sajatodera :)

2015. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
azta gyerekek, jó kis vita kerekedett ebből az én kis kérdésemből. Ősszel megyek nőgyógyászhoz szűrésre, majd talán tőle megkérdezem. De néha én is elég büdinek érzem a nunimat, de nem érzem közvetlenül, csak ha megfogom. Ezért is kérdeztem ezt a dolgot.
2015. júl. 27. 17:47
 38/43 anonim ***** válasza:

Íme egy nőgyógyász véleménye:

Dr. Zatik János szülész-nőgyógyász véleménye:

"Szerintem - bár véleményem nem biztos, hogy egyezik az általános vélekedéssel - az intim mosakodók nagyrészt feleslegesek, inkább üzleti fogások. Arra megy ki a játék, hogy drágán eladjanak bizonyos termékeket olyan címkével, hogy ez intim testrészek speciális tisztítására szolgál, és egészségesebb a semleges, olcsó tisztítószereknél. Ha egy nő egy normál szappant vagy gélt használ mosakodásra, az ugyanúgy megteszi. A legnagyobb probléma, amit nőgyógyászként látok az a szőrtelenítés hihetetlen mértékű elterjedése. Ez ugyanis az intim régió normál baktériumflórájának védelmét is felborítja, amibe az intim mosakodók aztán besegítenek. Bármilyen szőrtelenítőt használnak, az mindig irritálja a bőrt, ront annak normál védő baktériumflóra összetételén. A borotva használatától mikrosérülések keletkeznek, a gyantának számos sérülést és akár visszatérő fertőzéseket is köszönhetünk, a kémiai szerek bőrirritáló hatása pedig egyértelmű. Az intim mosakodók ezen még ronthatnak is, ráadásul sokan félreértik, és ezeket a külsőleg alkalmazandó szereket belsőleg is használják, ami egyáltalán nem jó ötlet. A piacon kapható mosakodószerek jó részét nem érzem károsnak, csak fölöslegesnek: tulajdonképp a hüvely savas P

pH-ja és normál baktériumflórájának fenntartása, megőrzése, szükség esetén visszaállítása lenne fontos, de oda ezek a szerek alkalmatlanok, sőt, veszélyesek. A bőrének megfelelő tisztítószert pedig mindenki megtalálja. Van, akinek a normál, nem illatosított, nem irritáló, semleges baba- vagy csecsemőszappan a megfelelő, van, akinek az intim mosakodó, esetleg valamilyen egyéb gél jön be, de például az antibakteriális szappanok egyáltalán nem javasoltak."

2015. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
én pont ehhez a nőgyógyászhoz járok, jó akkor hogy pont tőle idézel :)))
2015. júl. 27. 18:17
 40/43 A kérdező kommentje:
tavasszal voltam nála, és akkor mondta, hogy a szőrtelenítést hagyjam abba. Azóta csak fazonírozok, nem borotválom le teljesen.
2015. júl. 27. 18:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!