Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hol lehet kérni az injekciós...

Hol lehet kérni az injekciós görcsoldást?

Figyelt kérdés

Mármint.. Múltkor elájultam a fájdalomtól.

Hallottam, hogy valahol adnak injekciós görcsoldást..

Ezt hol lehet? Mentők? Ügyelet? Kihívni vagy bemenni oda?

Holnapra várom a menzimet, már előre nagyon félek.. :'(


15/L


2010. márc. 6. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rosszul vagy, hívhatod az ügyeletet, igen. Egyébként Algopyrin (hatóanyag: metamizol) és No-Spa (hatóanyag: drotaverin) van abban a "csodainjekcióban". Ezeket be lehet venni szájon át is, csak úgy nyilván nem azonnal szívódik fel. Én azt javaslom, hogy ha nem vagy túlérzékeny ezekre a gyógyszerekre, és elég pontos a ciklusod ahhoz, hogy meg tudd "jósolni" a piros betűs napokat, tablettában vedd be a gyógyszert, mielőtt görcsölni kezdenél. Maximális adagok az életkorodhoz: Algopyrin 10mg/testtömegkg (=1db 500mg-os tabletta, ha 50kg körül vagy) max. 4x naponta, No-Spa maximum összesen napi 160mg napi 2-4 részletben. A leírt adagok egészséges 15 évesekre vonatkoznak - ha van valami betegséged, vagy szedsz más gyógyszert is, előbb kérdezz meg orvost.
2010. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és mindenképen menj el nőgyógyászhoz, mert nem normális, hogy ilyen fájdalmaid vannak. Fél patika beszedése sem megoldás minden hónapban (ráadásul az Algopyrint pl. egyedi megfontolás alapján adják 15 éves kor alatt, szóval épp határon vagy). Első voltam.
2010. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Drotaverinből ne full adaggal kezdj, legyél óvatos vele, mert leviheti a vérnyomásodat.
2010. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


10 évvel ezelőtt én is ilyen voltam, mint most Te. Mikor megjött, állandóan az ügyeletet kellett hívni, mert olyan fájdalmam volt, hogy félre beszéltem, hánytam, fel sem bírtam kelni. Semmilyen gyógyszer nem hatott. Így csak az injekció segített. 16 éves koromban felírtak fogamzásgátlót, (Tri Regol) na az helyrerakott, és utána már meg sem éreztem, ha megjött. :) Szerintem írass fel Te is, hátha Neked is beválik. Most van már 2 gyerkőcöm, az első után mikor megjött, ugyan úgy fájt, így szedtem tovább. Most még a második babámat szopiztatom, még nem is jött meg 7 hónapja (hál'istennek) remélem, ha újra megjön, nem fog fájni...


25 éves anyuka

2010. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nekem is szokott iszonyatosan fájni, mondjuk még nem ájultam el meg semmi..

de az én esetemben az a rossz, hogy sokszor olyankor is el kezdek görcsölni, amikor még se közel se távol nincs a menstruációm :S

múltkor pl benyaltam egy vírus féleséget, hányás-hasmenés kombinációval és úgy görcsölt a méhem mintha ömlene a vérem. irtó sz*r volt.

néha nagyon tudnék örülni egy ilyen extra gyors fájdalom csillapítónak én is ...

2011. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!