Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki vashiányos állapotba...

Ha valaki vashiányos állapotba kerül, akkor milyen labor eredménynél ajánlanak már gyógyszeres, vagy injekciós kezelést?

Figyelt kérdés
Myóma okozta erős vérzésem van. 24 napos a ciklusom. Fél éven belül 2 műtétem is volt.
2010. ápr. 18. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a vérkép eredményednél a hemoglobin és a hematokrit érték nem éri el az alsó határt, akkor már felírnak valamilyen vaskészítményt, minimum 3 hónapig szedni kell. Ha nagyon alacsonyak az értékek (pl a hemoglobin 100 alá csökken) akkor szoktak vénásan adni vasat.
2010. ápr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem a múlt héten derült ki, hogy vashiányom van. A vérvételi eredményemben a szint 9,8 volt. A doktornő 5 napon keresztül 5 injekciót ad összesen 10 ampullával és utána kapok gyógyszeres kezelést. Holnap jön a 3.alkalom.
2010. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Holnap délután nekem is kiderül a labor eredmény.


Köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 18. 22:33
 4/7 anonim válasza:
Mi lett az eredményed? KÉpzeld én megkaptam az 5 injekciót és ma a sűrgősségin kötöttem ki, ugyanis az utolsót rossz helyre szúrta a doktornő. Most állatira feldagadt a karom és sárga és zöld színben pompázik.
2010. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó lett a labor eredményem. Bár 8,9 lett, 6,6-26,0 tartomány közé kell esnie. Én nem voltam megelégedve, mert ősszel még 16,7 volt az vas értéke. A mértékegységeket nem tudom. Az orvos nem javasolt vaspótlást, mert jónak ítélte a leletemet. Kézhez meg már akkor kaptam a papírt mikor indultam.

Ismerős gyógyszerészt kérdeztem meg róla, ő azt javasolta, hogy nem ártana pótolni a vasat. Sőt kérdezte, hogy a vérvétel menses előtt, vagy után volt. Még előtte vettek vért, de most is nagyon erős vérzésem volt.

Közben kiderült, hogy a gyomorsav okoz nálam problémát, most szedem a savlekötőt. Az is okoz rossz közérzetet, fáradtságot.

Amway-es vastablettát szedek, 100 db 3100 Ft volt. Napi 1 szem az adag.

2010. ápr. 24. 12:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Ennek a terméknek nagyon jó a felszívódása. A patikában 2100 Ft volt 40 szem vaspótló tabletta, egy szirup pedig 2500 Ft.
2010. ápr. 24. 12:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Jobbulást kívánok! Minél hamarabb gyógyuljon meg a karod.
2010. ápr. 24. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!