Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a PMS pontos tünetei?...

Mik a PMS pontos tünetei? (Tovább lent)

Figyelt kérdés

Hallottam olyanokat hogy görcsölés stb...de mik a pontos tünetek, és mikor jelentkezik a PMS, és honnan tudom hogy nekem az van?

(Köszönöm előre is a válaszokat)



2015. júl. 31. 10:13
 1/6 anonim válasza:

A premenstruációs tünetegyüttes tünetei

A PMS-t több mint 150 tünet jellemzi. A tünetek személyenként igen változóak lehetnek.


A leggyakoribb tünetek a következők:

Hangulati zavarok: depresszió, szomorúság, szorongás, harag, ingerlékenység, gyakori hangulatváltozások


Mentális problémák: csökkent koncentrációkészség, döntésképtelenség.


Fájdalmak: fejfájás, emlőérzékenység ízületi és izomfájdalmak.


Idegrendszeri problémák: álmatlanság, aluszékonyság, étvágytalanság, bizonyos ételek túlzott kívánása, fáradtság, levertség vagy éppen mozgás és beszédkényszer ("agitáció"), a nemi késztetés megváltozása, ügyetlenség, szédülés, hangyamászás érzése (paresztézia).


Gyomor-bélpanaszok: hányinger, hasmenés.


Vegetatív zavarok: erős szívdobogás-érzés ("palpitáció"), fokozott verejtékezés.


Só- és vízvisszatartás: puffadás, testsúly-növekedés, csökkent vizelet-elválasztás.


Bőrpanaszok: akne, zsíros bőr és haj.

2015. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm., sokat segitettél

Várok még válaszokat

2015. júl. 31. 10:30
 3/6 anonim válasza:
Kb a menstruáció előtt egy héttel jelentkezik. Onnan tudhatod hogy neked az van e,hogyha az első válaszoló felrolásából legalábbba fele igaz
2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. júl. 31. 12:09
 5/6 anonim válasza:

Itt nagyjából minden megtalálsz :)


[link]

2015. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2015. júl. 31. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!