Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire megbizható a mammográ...

Mennyire megbizható a mammográfiás vizsgálat? Mindent kimutat? Miért csak 2 évente kell menni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 18:12
 1/2 Alida9 válasza:

Üdv!

A mammográfiás vizsgálat az emlődaganat kimutatásának a legpontosabb vizsgálati módszere szerintem. Nekem volt egy cystám és elképesztő mennyire látszott a felvételen minden. Igaz a doktornő mindent megmutatott rajta. Azért nem lehet gyakran végezni ,mert sugárterheléssel jár így ártalmas. 40 év felett évente kellene végeztetni.

Mondjuk lehetne MR-el vizsgálni az emlőt de drága ahhoz, hogy tünet nélkül mindenkinek elvégezzék. Remélem megérjük azt az időt, amikor nem nekünk ártó géppel nézik meg mi bajunk.....

2015. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szükséges, de nekem szörnyú élményem van a mammográfiai vizsgálatról.

Túl vagyok már az ötvenen. Kb. 40 éves koromban voltam mammográfián, de nekem annyira összecsípték a szerkentyűjükkel a mellemet, hogy ott is felordítottam és utána napokig még hason sem tudtam aludni, borogatni kellett. Nem tudtam melltartót sem felhúzni, sőt attól is fájdalmaim voltak ha a ruházatom hozzáért. Így aztán nekem hiába küldenek "behívó" papírt, én oda többet nem megyek.

Inkább azt csinálom, hogy hetente tapintással gondosan átvizsgálom a mellem. Szerencsémre ez a durva, fájdalmas vizsgálat nem okozott semmi elváltozást és azóta sem tapasztalok semmi gondot.

2016. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!