Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyász látogatás...

Első nőgyógyász látogatás fertőzés miatt. Mit fog ilyenkor csinálni a doki?

Figyelt kérdés

Holnap megyek időpontot kérni nőgyógyászhoz,mert van valami hüvelyfertőzésem(gomba talán),de nagyon félek,mert igazából még sosem voltam.Szűz vagyok.A doki 1.látogatáskor mit fog csinálni?Annak ellenére,hogy a nemiszervem vizsgálja,a mellemet is meg fogja vizsgálni(mivel először járok)?Egyébként ott lent szőrtelenítenem kell csupaszra?A nemiszervem egyébként szerintem nagyon csúnya,mert salátás,kilógnak a kisajkaim,ez nem fogja zavarni a nőgyógyászt?Illetve ha elmondom a tüneteim,akkor is meg fog vizsgálni hüvelyen át,vagy végbélnyíláson át?Nagyon félek mindentől. :(

15/L



2015. aug. 3. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Bemész a dokihoz (egyedül vagy anyukáddal), elmondod mi a gond, aztán fogja mondani, hogy vetkőzz le. Csak a bugyit kell levenni, a felsőt nem, ajánlom, hogy szoknyában menj, mert akkor az eltakar valamennyire, így nem annyira kellemetlen. Szerintem a melledet nem fogja megvizsgálni, nekem legalábbis nem tette az első alkalommal. Teljesen mindegy, hogy leszőrteleníted-e vagy sem, én le szoktam, de van, aki azt mondja, hogy inkàbb ne, ez rajtad áll. A nőgyógyász magasról tesz majd a nemiszerved kinézetére, látott már több ezer félét, nem érdekli a tied.

Mivel valószinüleg gombád van, ezért fel fogsz feküdnie gy vizsgálóasztalra, lábaidat fel kell majd tenned kétoldalra egy tartóra. Először nekem benyúlt 1-2 ujjal, közben kint is megtapogatta a méhemnél. Ezután becsúsztat majd egy vékony pálcát, amivel kenetet vesz, nálam mondjuk ez a rákszűréshez kellett, de mivel meg kell nézni hogy gombád van e, ezért nálad is lesz szerintem. Nem hiszem, hogy vébelem keresztül vizsgálna, mivel hüvelyi fertőzésekről lehet szó, de mindenképp mondd meg, hogy szűz vagy.

Lehet, hogy kérdezi majd, hogy mióta menstruálsz, stb.

Nekem csinált ultrahangot is, bedugott egy kis készüléket a hüvelyembe és láthattam a méhem, de nekem általános vizsgálat volf, nem volt semmi tünetem.

Ha kész a vizsgálat, akkor megbeszélitek a teendőket és mehetsz.

Ne félj, nem lesz gond, kicsit kellemetlen, de túlleszel rajta gyorsan :) írj privátot nyugodtan, ha van még kérdesed :)

18/L

2015. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.Most már nem izgulok annyira,ha lesz még kérdésem,akkor repítek egy privit.:) Köszi még egyszer. :)
2015. aug. 3. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első az, hogy megkérdezi, mikor menstruáltál utoljára, van-e bármilyen betegséged, gyógyszerallergiád. Elmondod a panaszod, egy paraván mögött levetkőzöl (első körben csak bugyit kell levenni),felfekszel az asztalra és óvatosan megvizsgál, illetve vesz kenetet, ha nem egyértelmű a probléma. Ritka, de előfordul a kolposzkópos vizsgálat, akkor egy mikroszkóphoz hasonló kütyüvel nézi meg a hüvelyed, aminek az elején van egy vékony kis csőr-szerűség, minimálisan becsúsztatja, hogy felnagyítva is lássa a hámréteget, ebből azonnal megmondható, milyen fertőzésed van. Első alkalommal a melleket is megvizsgálja, nyugi, a legtöbben oda sem néznek közben, az egész nem tart tovább fél percnél.

A "salátás" punci meg nem ronda, márcsak azért sem, mert nekem is az van és semmi gondom nincsen vele. Nem kell leborotválni, sőt, fertőzés esetén semmiképpen sem, mert csupaszon sokkal védtelenebb a hüvely, de ezt az orvos is el fogja mondani.

Nem kell külön készülni, csak lefürdeni előtte, hidd el, látott már elég ilyet, ne érezd magad kellemetlenül.

2015. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ÉS ha a melledet fél pprc alatt lezavarja, rúgd tökön! 1-2 perc a minimum, hogy normálisan áttapintsa az egészet - beleértve a hónaljárki nyirokcsomókat is. :)


Amúgy semmi extra, bemész, bugyi le, felfekszel az asztalra. Elmondod a panaszt és hogy szűz vagy -> fontos, ha vaginálisan is vizsgál, óvatosan fogja tenni.

Benyúl 1-2 ujjal, aztán ha szükségesnek érzi, vesz szövetmintát (bár még nem voltál pasival, így lehet, nem fog).

Fájdalmasnak nem szabad lennie - bár nekem kimondottan fájt az ujjazás (pedig a párom csinálta és óvatosan) szűzen, szóval készülj fel, hogy kellemetlen lesz, feszítő érzés leginkább.


És próbálj ellazulni - jó, úgysem fogsz tudni -, úgy könnyebben meg tud vizsgálni.

2015. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,sokat segítettetek,mindenkinek jár a zöld pacsi! :) Szerencsére nő dokihoz megyek. :)
2015. aug. 4. 00:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég kínos a meztelenül terpesztés, ezért javaslom hogy női orvost keress első alkalommal.

Teljes manuális vizsgálat lesz és esetleg hüvelyi UH is.

2015. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban jobb a női doki,de anyukád jobb ha kint megvár.Ez elég intim vizsgálat,elêg égő lenne ha mindent látna,előtte terpesztenél,meg nyúlkálnának ott.
2015. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd mesélj mi volt.
2015. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!