Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Túl korai menstruáció....

SOS! Túl korai menstruáció. Hormonzavar? Vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok és 3 éve szedek fogamzásgátlót (Tri-Regol) és eddig semmilyen problémám nem volt vele. A fogamzásgátló szedése előtt sem voltak vérzési zavaraim.

Július elején 9 nappal a "normális" menstruációm után volt egy köztes vérzésem ami 10! napig elhúzódott.

A 3. nap után orvoshoz fordultam, aki megvizsgált és semmilyen szervi problémát nem talált, ami indokolná a vérzészavart. A doki azt tanácsolta hagyjam abba a fogamzásgátlót a felénél és a vérzés elmúltával kezdjek új levelet. Így is tettem. Azonban 10 nap szünet után újabb 10 napos menstruáció következett.

Ekkor már egy másik orvoshoz mentem el, aki azt tanácsolta hagyjam abba (legalább 2 hónapig) a jelenlegi fogamzásgátlóm szedését és figyeljem meg, hogy alakul a menstruációm.

Már 2 hete nem szedem a fogamzásgátlót, és az utolsó menstruációm óta 9 nap telt el, nagyon parázok, hogy holnap megint megjön :S..



Járt már valaki hasonló cipőben??



2015. aug. 3. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen idióta orvos tanácsolta ezt? Szünetet tartottál, leesett a hormonszinted, persze hogy vérzel.
2015. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dr. Terebessy Károly (kecskeméti nőgyógyász), de második alkalommal már egy újpesti orvoshoz mentem el, aki viszont azt mondta szakszerűen járt el a kollégája.
2015. aug. 4. 11:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szakszerű, ha nem, a szünet miatt vérzel újra.
2015. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ma reggeltől (10.napra) megint enyhe véres folyásom van.. :/ :(
2015. aug. 4. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? Nekem is hasonló vérzésem van, csak én még életemben nem szedtem fogamzásgátlót.
2015. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!