Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan nyugtassam meg a lányomat?

Hogyan nyugtassam meg a lányomat?

Figyelt kérdés
A 20 éves lányomnak volt egy szexuális kapcsolata 2 hónappal ezelőtt és nemrégen vette észre, hogy a végbélnyílásánál ú.n condyloma jelent meg, kicsik, de azt mondja nem fájnak és néha véreznek. Egyszerűen nem tudom megnyugtatni, mert azt mondja ő már utána olvasott könyvekben, interneten, videót nézett róla, megkérdezett főorvosokat és azt mondták neki meg írták hogy ez HPV fertőzés, ami pár hónapon belül el fogja őt vinni, mert gyógyíthatatlan, nem lehet kiirtani mert ha kezelik újra kinő, elkezd mutálódni meg ilyeneket mondott nekem és lassan már depressziós lesz ez miatt. Azt mondja, ami vagy igaz vagy nem hogy a férfi sem él már akivel volt, mert ő adta át neki és már belehalt a HPV-be. Ti mit tennétek ilyenkor? Már kértem neki sebészetre beutalót és mondom neki, mellette állok hogy nincs olyan hogy valaki 2 hónapon belül meghaljon, legalábbis én nem tudok róla, meg azt mondja hogy őt ugyan nem fogják beoltani védőoltással mert az abba is sokan belehaltak. Remèlem nem beszél igazat, csak megvan most kicsit szeppenve, mert azt mondta ha pozitív lesz a HPV tesztje akkor megöli magát. Ez egy anyának nem tudjátok milyen érzés ezeket hallani és hogy nem tudsz neki segíteni. Egy aggódó anya.

2015. aug. 5. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen értelmes megoldás lenne elmenni orvoshoz.
2015. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el pszichomókuhoz, kicsit beteges a lányod gondolkodása... kicsit nagyon.
2015. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem főorvosokat kell kérdezgetni, meg neten keresgélni, hanem el kell mennie a bőr és nemibeteg gondozóba. Ha magától nem gondolt erre, akkor vidd el te.


Az meg egyenesen hülyeség, hogy meghal 2 hónap alatt.

2015. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászatra menjetek mihamarabb
2015. aug. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hova valósiak vagytok?
2015. aug. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyét!


Talán hiteles forrásból kellene tájékozódni, nem a bulvárszennyből!


Igen, a condylomat a hpv felelős, DE (!) a condyloma hátterében a hpv 2 (rákra nézve) ALACSONY rizikófaktorú típusa, a 6-os és a 11-es áll!


Azaz kellemetlen, makacs fertőzés, de nég véletlenül sem halálos!


A nőgyógyász leecseteli és ha megerősödött az immunrendszere, a szervezete simán legyőzi.


Nem kéne a HPV-t a HIV-vel kevernie.

2015. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp nőgyógyász és egy pszichológus.

Nem szabad egyből rettegni és a legrosszabbra gondolni, mert nem szabad, azzal magának nem tesz jót.

Nekem 21 évesen a doki méhszájsebet állapított meg...23 évesen járkáltam nőgyógyászhoz, mert visszatérő fertőzéseim voltak, együttlétek után véreztem, fájt, görcsöltem. 2 év telt el, mire kiderült, hogy a méhszájamban polipom van, amire azt mondta, hogy mivel régóta ott van, lehet rosszindulatú is...

Ideges, stresszes voltam, de igyekeztem az immunrendszerem erősíteni, mást nem tudtam tenni. 2 hónapra rá megműtöttek. Sima hüvelyi úton műtöttek, de mivel a műtét után görcsöltem, erősen véreztem, így nekem csináltak egy laparoscopiát is, mert attól tartottak, hogy megsértették a méhem. Szerencsére minden rendben volt, és a szövettanban sem találtak semmi kórosat. Bár a polip önmagában sem jó, mégha jóindulatú, akkor sem. Annyit mondtak hogy bármikor visszajöhet. Nem koncentrálok erre, erősítem az immunrendszerem és egyelőre nem jött vissza sehova se.

Az a baj, hogy sok baromság van fent a neten. Jó tájékozódásra,de nem arra, hogy diagnosztizáljuk magunkat. Próbáld meg megnyugtatni, hogy nem lesz semmi baj, a dokik tudni fogják a dolgukat. Ne a negatívra koncentráljon, mert azzal csak negatívat vonz be.

2015. aug. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!