Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy újra kialakul...

Lehetséges, hogy újra kialakult a petefészekciszta?

Figyelt kérdés
Januárba volt petefészekcisztám, de már elmúlt azóta. Vasárnap kéne megjönnie, de hétfő óta ilyen barna színű folyásom van. Tegnap elkezdett megint szúrni bal oldalt az alhasam. Reggel megtapogattam ott a hasamat és kemény. Most este vette észre, hogy már látszik ilyen dudorodás és mintha ott a bőröm egy picikét el lenne színeződve. Mostanában a menszeszem össze vissza van. Van amikor 2 havonta menstruálok, de olyan is van hogy egyik hónapba normális másik hónapba pedig nagyon kevés van de nem nagyon nevezném menstruciónak hanem inkább barna folyásnak. Szerintetek megint kialakult? Az igaz hogy ha többször kialakul a ciszta abból daganat is lehet, vagy ez csak butaság amit hallottam? 15/L
2015. aug. 7. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hátmannyira nem értek a cisztákhoz,anyumnak volt..de mindíg kialakult és szenvedett ezért eltávolították a méhét.De ez nem mindenkinél avn így,A daganat az meg a mióma,de az nem ciszta ..nem tudom ,ezzel ajánlatos elmenni orvoshoz.15/L
2015. aug. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanácsos ezzel tényleg egy nőgyógyászt felkeresni. 15 éves vagy, lehetséges, hogy még nem állt be a hormonrendszered és ezért menstruálsz össze-vissza. A ciszta úgy ahogy a pl.: egy polip bármikor kijöhet. Nekem polip jött ki a méhszájamban minden oké nélkül, de leműtötték és azóta sincs semmi gond. Félévente járok szűrésre.

Viszont van egy ilyen betegség, hogy PCOS. Policisztás ovárium szindrómának nevezik. Nem tudom, hogy a tünetei közül mennyi illik rád, de ne ez alapján diagnosztizáld magad, hanem mindenképpen orvos, mert UH-val látja ha ilyen jellegű a baj.

2015. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!